Produkty

Tenote
Dynamická lanaStatická lanaSpeleo a canyoningPříslušenstvíMerch

Denis Pail

Denis Pail

JMÉNO?
Denis Pail

BYDLIŠTĚ?
Ostrava

JAK JSI SE DOSTAL K LEZENÍ?
Můj Táta pracuje jako hasič a jednoho dne jim přestavovali hasičárnu, kde jim postavili lezeckou stěnu. Chtěl jsem si to zkusit jaké to je. Ze začátku jsem to bral jako normální sport, lezl jsem 1 krát týdně. Postupem času mě to začalo bavit více a více a začal jsem lézt vícekrát. Měl jsem motivaci se pořád zlepšovat, až to skončilo u tréninkových plánů.

V KOLIKA LETECH JSI ZAČAL S LEZENÍM?
Začal jsem lézt v 11 letech.

JAKÝ DRUH LEZENÍ PREFERUJEŠ?
Já osobně preferuji lano, protože mě to baví nejvíce, také mě baví bouldering ,ale mám ho jako doplněk k lezení. Objíždím i lezecké závody.

TVOJE NEJOBLÍBENĚJŠÍ LEZECKÁ OBLAST?
Moravský kras, Osp, Arco

TVŮJ NEJSILNĚJŠÍ LEZECKÝ ZÁŽITEK?
Můj první silný zážitek byl delší pád do lana. Dále pak vylezení prvního 8a na skalách. Když jsem jednou lezl s tátou vícedélku v Itálii, štandoval jsem na polici, která se pode mnou uvolnila, málem jsem se z toho posral :).

CO POVAŽUJEŠ ZA SVŮJ NEJLEPŠÍ SPORTOVNÍ VÝKON?
Na skále mám zatím vylezenou nejtěžší obtížnost 8a+ v Ospu. V boulderech 7C na Boru.

TVOJE NEJLEPŠÍ UMÍSTĚNÍ V ZÁVODECH?
2. Místo ČP mládeže Brno 2014, 3. Místo ČP mládeže Zlín 2014, 3. Místo ČP mládeže Praha 2013, 2. Místo ČP mládeže v boulderingu Praha, 39. Místo EP mládeže obtížnost Imst

CO BYS O SOBĚ RÁD PROZRADIL OSTATNÍM?
Lezení je pro mne životní styl a polezu tak dlouho dokud mi ruce budou držet. Lezu po všem co drží :).

VOLNÝ ČAS?
Volný čas trávím tak, že buď trénuji nebo se učím do školy, běhám, plavu, dívám se na lezec.cz na přelezy :).

TRÉNUJEŠ?
Trénuji 4 – 5 krát týdně po cca 2 hodinách z toho 2 krát dvoufázově. Do toho běhám a regeneruji strečinkem. O víkendech lezu na skalách

JAK VYPADÁ TVŮJ TRÉNINKOVÝ DEN?
Když mám jednu fázi, po škole jdu lézt na stěnu, tak na 2 hodiny. Když mám dvě fáze, tak ráno vstávám v 7:30 a jdu na campus. Následně jdu do školy a po škole opět na stěnu. O restday si jdu zaběhat a strečuji.

OSOBNÍ VZOR?
Adam Ondra

PLÁNY DO BUDOUCNA?
Plány do budoucna jsou veliké. Chtěl bych se pořád zlepšovat. Jednou bych si chtěl vylézt stupeň 9a. Jezdit co nejvíce do skal a užívat si atmosféru s kamarády.

POKEC O SOBĚ SAMÉM?
Je mi 17 let a jsem studentem Sportovního gymnázia Dany a Emila Zátopkových v Ostravě. Lezu 6 let a nikdy nepřestanu lézt. Nejradši trávím čas ve skalách. Největší radost mám z vylezené těžké cesty.

© ARSYLINE 2021
Upozornění
Zavřít