Produkty

Tenote
Dynamická lanaStatická lanaSpeleo a canyoningPříslušenstvíMerch

Ze skalek do mekky lezení - Chamonix 20.12.2016

Chamonix je pro velkou část horolezců mekkou klasického alpinismu. Pokud miluješ hory, skvělou žulu, drsnější podmínky a tradiční lezení, není lepšího místa, kam jet v létě potrénovat svůj morál. 

5624Basecamp pod Kapucínem, foto: David Bernard.

Minulý rok jsme byli s našimi mladými alpinisty trénovat spárové lezení do Valle di Orca. Letošní destinace byla ve vyšší nadmořské výšce – Chamonix, Grand Capucin 3 348 m. n. m. Pod vedením zkušených alpinistů Pavla „Bači“ Vrtíka, Honzy „Stračeny“ Straky, Honzy Zbranka a Pavla „Džonyho“ Jonáka bylo jasné, že se bude jednat o zajímavý podnik. Vyrazila mladá, alpinismem nepolíbená sestava: Ondřej Tůma, Matěj Svojtka, Tereza Svobodová, Jáchym Srb a fotograf Standa Mitáč. Z TENDON týmu vyrazili dva markeťáci Lukáš Abt a Mikuláš Zubec.

5625

Lezení na Trident, foto: David Bernard.

Voie Petit 8b

Hlavní, ale nepokořený cíl českých juniorů na Capucína poprvé spojil Alex Huber v roce 2005. O dva roky později udělali přelez Vašek „Šatavis“ Šatava a Dušan „Stoupa“ Janák, kteří byli oceněni výstupem roku od ČHS.

5626

Ondřej Tůma v druhé délce Voie Petit, délka za 7b. Foto: Mikuláš Zubec.

5627

Honza Zbranek v klíčové délce Voie Petit, 8b. Foto: Mikuláš Zubec.

Na tomto videu můžete vidět Honzu Zbranka a Ondřeje Tůmu v pokusech klíčové délky – těžkého koutového lezení se střechou v závěru. Dokázali cestu zkrokovat, ale finální push se bohužel nekonal. 

Na ledovci mládež strávila týden, což bylo dost času na kvalitní aklimatizaci i dostatek lezení. Na Capucína se lezlo různými cestami od 6b+ po 7b. Zdolán byl i Trident. Několik skvělých dní na ledovci se podařilo skvěle zaznamenat.© ARSYLINE 2021
Upozornění
Zavřít