Produkty

Tenote
Dynamická lanaStatická lanaSpeleo a canyoningPříslušenstvíMerch
  • Úvod
  • Novinky
  • Tři nová lana TENDON: na sportovky, do hor, na canyoning

Tři nová lana TENDON: na sportovky, do hor, na canyoning 14.7.2016

Opět po roce je veletrh OUTDOOR ve Friedrichshafenu událostí, na kterou se outdooroví nadšenci bezmezně těší. Nelítostným tempem procházejí od expozice k expozici a zjišťují, že vlastně potřebují kompletně novou výbavu, protože bez těchto nových vychytávek se prostě nedá přežít. To bude zas peněz!

Nakonec všichni dorazí i k TENDONU, kde je zdraví Adam Ondra a symbolicky je posílá k černé stěně, kde levitují čtyři panenky lan.

MASTER PRO 9.2

Pokud jsi sportovní lezec, máš rád malé průměry lan, ale vždy jsi je odpravil po několika dnech nacvičování, s Masterem PRO 9.2 máš po problémech. S průměrem 9,2 mm vydrží tolik pádů jako 9,9 a vylepšený SBS oplet mu přidává na odolnosti v oděru. Vývojáři zapracovali i na měkkosti lana, které tě prostě nadchne a tvůj lezecký projekt se brzo stane minulostí.

Průměr lana [mm] 9.2
Váha [g] 58
Maximální počet pádů UIAA 9
Maximální rázová síla [kN] 9.1
Posuv opletu [%] 0.3
Statické prodloužení [%] 6.1
Dynamické prodloužení [%] 31

5585

MASTER 7.0

Představ si to nejlehčí lano na světě, které v batohu nezabere skoro žádné místo a zvládneš s ním všechny překážky i nebezpečné situace v horách. Přesně takový je Master 7mm. Vylezeš s ním skalní výšvih, slaníš do žlabu, přejdeš ledovcové trhliny nebo ušetříš důležité gramy na těžkých sportovních vícedélkách. Je chytrou volbou jak pro extrémní sportovní lezce, tak pro skialpinisty, freeriding, ledovcové tůry nebo jen překonání kratších lezeckých úseků v horách.

Průměr lana [mm] 7
Váha [g] 34
Maximální počet pádů UIAA 14
Maximální rázová síla [kN] 8.9
Posuv opletu [%] 0
Statické prodloužení [%] 3.6
Dynamické prodloužení [%] 33

5586

CANYON DRY 9.0

Nové polyamidové lano s menším průměrem 9 mm má oproti ostatním typům teflonovou úpravu, což výrazně zvyšuje odolnost vůči vodě a oděru. Vysoce viditelná barva zaručí skvělý přehled nad situací ve špatných podmínkách. Lano je poddajné a svoji měkkost si zachovává i po delší době používání. CANYON EXPERT 9.0 ocení zejména zkušení canyoniáři, kteří hledí především na rychlý a plynulý průstup a kterým záleží na každém gramu zátěže.

Průměr lana [mm] 9
Váha [g] 59
Počet pádů (min.) 16
Poměrná hmotnost opletu [%] 44
Posuv opletu [mm] 0.2
Prodloužení [50 - 150 kg] 3.6
Srážení [%] 1
Pevnost [kN] 30
Minimální pevnost s uzly [kN] 18.4
Material PA
Dynamické prodloužení [%] 31

5584

© ARSYLINE 2021
Upozornění
Zavřít