Produkty

Tenote
Dynamická lanaStatická lanaSpeleo a canyoningPříslušenstvíMerch

Shrnutí sezóny Aleše Procházky 2.2.2016

Co jsem dělal vloni, když byla dlouhá zima? Vzal jsem do ruky kus papíru a sepsal si cesty, do kterých jsem se chtěl během následující sezony podívat. Takový ty vysněný špeky, jejich název a světovou orientaci. Jihovýchod nebo jihozápad? To je podstatný rozdíl, hraje-li podmínka roli. Když si nemůžeš dovolit mít opoceny prsty.  Některé jsem si pak průběžně odškrtával, na jiné čas ještě nepřisel.

Paradoxně mi v paměti neutkvěly ty nejtěžší, i když jsem z jejich přelezu měl ohromnou radost. Přidaná hodnota? Něco navíc, ať už ne zcela komfortní materiál, či ne zcela komfortní odlez.

Par linek, kde jsem si vyčistil hlavu?
Sasko, Zwillinge – Ostpfeiler VIIIc. Bernd Arnold v rozpuku mládí a zřídka lezena mega-klasika, kterou jsem si vykoukal na nějaký historicky fotce zachycující prvovýstup. Při troše nepozornosti v run-outu pod 5. kruhem si nepochybně zlomíš osobni rekord v prolétnutých metrech.

Sasko, Südliche Pfaffenschluchtspitze – Der Ringlose. Opet starsi Arnoldovo divoký VIIIc. Der Ringlose? Bezkruhová. U čtyricetimetrové cesty poměrně zásadní atribut.

A do třetice všeho dobrého: Sasko, Nonnengärtner, Kühler Kopf. To je ta hrana, co leze Alex Honnold ve filmu Sharp End. Tam z toho sice fikaným střihem udělali ještě větší vraždu, než jaká to doopravdy je, ale to nic nemění na tom, že se ti “chladná hlava”v některých žertovných pasážích možná rozžhaví doběla. Jedno z nejhezčích IXb, co jsem kdy lezl. Bernd Arnold, jak jinak.

Co dělám teď, když je dlouhá zima? Beru do ruky kus papíru…

© ARSYLINE 2021
Upozornění
Zavřít