Produkty

Tenote
Dynamická lanaStatická lanaSpeleo a canyoningPříslušenstvíMerch

Horská služba oslavila výročí 80 let 16.9.2014

V sobotu 13. září slavila horská služba 80. výročí svého založení a TENDON byl u toho.

Ideovým základem horské služby je příběh dvou kamarádů – Hanče a Vrbaty, kteří umrzli při závodech v dálkovém běhu na lyžích o Velikonocích 1913. V roce 1934 se spojili nosiči, členové lyžařských oddílů, hasiči a jiní dobrovolníci a vznikla tak první horská služba v Krkonoších. Po druhé světové válce byly založeny základny také v jiných oblastech – Jeseníky, Beskydy, Šumava, Krušné, Jizerské a Orlické hory.

Ve Svatém Petru byl v rámci oslav 80. výročí připraven také doprovodný program pro veřejnost – ukázka záchrany paraglidisty, evakuace z lanovky, záchrana z vrtulníku, ošetření a transport raněného, činnost lavinových psů nebo si návštěvníci mohli vyzkoušet kondiční testy horské služby. Zároveň probíhal již 36. ročník mezinárodních závodů horských služeb v záchraně, kdy závodníci řešili různé situace – slanění ke zraněnému, transport raněného nebo taky sundávání paraglidisty z lanovky – v této disciplíně jednoznačně vynikali beskydští, kteří mají s touto disciplínou bohaté zkušenosti z praxe.

Jsme rádi, že jsme mohli být u toho a podpořit naše horské záchranáře, kteří milovníkům hor pomáhají už 80 let. Pro výherce byly nachystány ceny jako lana TENDON, batohy, mikiny a další. Večer už se opravdu hlavně slavilo.

© ARSYLINE 2021
Upozornění
Zavřít