Produkty

Tenote
Dynamická lanaStatická lanaSpeleo a canyoningPříslušenstvíMerch
  • Úvod
  • Novinky
  • FYQ - Grossglockner Stüdelgratem a Štáflovka

FYQ - Grossglockner Stüdelgratem a Štáflovka 3.12.2015

Mám ráda hory a časem mi přestalo stačit po nich jen chodit na jednodenní túry. Začalo se mi líbit usínat na hřebeni pod hvězdami, budit se nad mraky, které zakrývají údolí jak neprodyšná deka, zatímco vrcholky ozařuje ranní slunce, naslouchat tichu a radovat se z úspěšného výstupu.

Před čtyřmi lety jsme vylezli na nejvyšší vrchol Rakouska Grossglockner 3798 m normálkou a já obdivně pozorovala horolezce, kteří dosáhli vrcholu Stüdelgratem.  Tehdy mě ani ve snu nenapadlo, že bychom se do této cesty o pár let později pustili také.
Uplynuly rovné čtyři roky a my se letos na Grossglockner vrátili. Když Zdenda před odjezdem do Alp Stüdelgrat navrhl, nebránila jsem se, nezalekla jsem se, naopak mě tahle výstupová trasa začala velmi zajímat.

O pár týdnů později jsem zatoužila vylézt nějakou tatranskou klasiku. S lezením v Tatrách zatím moc zkušenosti nemáme, tak jsme se nechtěli pouštět do cest náročných na čas. Přece jen je konec září, dny se krátí, ale chceme si tatranskou žulu osahat. Z mnoha nakonec vybíráme Štáflovku V – krásnou cestu se smutnou historií prvolezců. Pro Štáflovku hraje hned několik pro – v cestě by měly být vybudované štandy, přístup je docela snadný, sestup také, má se jednat o lezení v pevné skále, délka je tak akorát a hlavně, všude čtu, že cesta je to vskutku krásná.

Dva plány jsme si splnili, ale před námi je moře dalších. Už nyní připravujeme další akce v malých i velkých horách, protože všude je krásně. A je jedno, jestli tam vládnou plískanice nebo je kýčovité azuro. Oboje má své kouzlo.

Chcete-li se na chvíli přenést na Stüdelgrat nebo Štáflovku, mrkněte na videa:
Grossglockner
Štáflovka

autor článku: Markéta Hanáková
VE VÝZVĚ FYQ NOMINUJI MICHALA HRONA
© ARSYLINE 2021
Upozornění
Zavřít