Produkty

Tenote
Dynamická lanaStatická lanaSpeleo a canyoningPříslušenstvíMerch

Další rok s TENDONEM 27.1.2015

Už druhý rok máme možnost testovat produkty Lanexu, uznávaného výrobce nejen horolezeckých lan. Když jsme kdysi začínali s lezením v horách i na skalách, pořádně jsme nevěděli, jaké lano koupit. Kamarád horolezec nám tehdy poradil, že si máme koupit lano TENDON. My ho poslechli a hrdě jsme si naše první lano odnesli z prodejny outdoorového vybavení.  Od té doby uběhla spousta let a v rukách se nám prostřídala řádka nejrůznějších lan. Značce TENDON jsme však zůstali věrni dodnes a nemáme nejmenší důvod ke změně.

Z lan jsme měli letos možnost vyzkoušet TENDON Ambition Ø 10.2, TENDON Master Ø 9,1 a dvojité lano TENDON Master Ø 8,5. Kromě lan používáme i sedáky tohoto výrobce, konkrétně sedák Endurance.

Maximální spokojenost s tímto vybavením nám umožnila si lezení výborně užívat. Podnikli jsme spoustu lezeckých akcí. Vyrazili jsme na vícedélky do Hohe Wandu, lezli na Peilsteinu, užili si i písek v Adršpachu, Křižáku či Ostaši. Po práci jsme vyráželi na nám blízké skály na Malém Rabštejně, Potštátě, do nově zrozené oblasti Gabrielka či na helfštýnské plotny. Vydařila se i podzimní výprava za tatranskými štíty.  Lezeckou výbavu jsme provětrali i na ledovci, konkrétně v srdci Alp - Wallisu.

Kromě toho jsme si odskočili na festivaly outdoorových a horských filmů do Teplic nad Metují, Popradu a Blanska, kde se promítal náš film z expedice na Muztagh Atu. A právě v Blansku, na festivalu Okem dobrodruha film Muztagh Ata – s kardiostimulátorem na sedmitisícovku získal i ocenění.
© ARSYLINE 2021
Upozornění
Zavřít