Produkty

Tenote
Dynamická lanaStatická lanaSpeleo a canyoningPříslušenstvíMerch

A Muerte Bicho! 11.11.2015

Paráda... konečně zase pořádný lezecký trip. Začínáme zvolna, je třeba trošku nalézt metry.. co do počtu cest menší, ale co se jejich kvality týče velkolepá oblast Tres Ponts je na to ideální. I když se prostředí zdá na první dojem poněkud méně romantické - skály jsou hned vedle hlavního tahu z Andorry do Leidy, cesta ale kolem skal vede tunely, navíc El Segre je docela hlučná řeka, takže auta v žádném případě neslyšíte - po překročení svodidel se ocitnete v malém lezeckém ráji. Ráno se dá ohřát a rozlézt na sluníčku, s odpoledním stínem začíná foukat větřík a nastává pravá přelezová podmínka. Trošku problematické jsou tady lehké cesty kolem 6b - většinou nepříjemné bouldry v plotnách, o to lepší jsou pak ty ostatní. Parádní minimálně třicetimetrové mírně či silněji převislé linie v nádherném vápenci po často až neuvěřitelných chytech. Snad všechny cesty na doporučení! Nebyli jsme tady poprvé, takže vím, o čem mluvím:) A jen taková perlička( třeba pro inspiraci pro příští lezecký výlet) - lezli jsme tady se zajímavou dvojicí - Francouz a Korejec, kteří přijeli z francouzské Ardeche na kolech ( samozřejmě i se vším lezeckým matrošem)... a Korejec si to navíc dal na tom kole až z Indie... se zastávkou v Anglii... bratru takových 35 tisíc kiláků!

Po TresPonts jsme .. naštěstí autem...pokračovali do Rodellaru. Byli jsme tady už před 15 lety, tehdy to byla zapomenutá vesnička na konci cesty kdesi v Pyrenejích, pár rozbořených domů, malý bar a zavřený kemp.... a dnes... příklad pozitivního vlivu lezení na rozvoj ekonomiky zaostalých oblastí:)  - 2 kempy, hotel s apartmány a bazénem, nádherně zrenovované domy, restaurace, bary, dokonce malý obchůdek ... a mraky lezců z celého světa. Naštěstí přibyla i spousta cest, takže si lidi většinou nešlapou po hlavě. Na své si v Rodellaru přijdou lezci všech výkonnostních kategorií, včetně vícedélkařů. Jako alternativní zábava se nabízí kaňoning či turistika v divoké přírodě za asistence proklatě nízko poletujících supů. Leze se tady skoro celý rok, vždy se najdou sektory na slunci i ve stínu. Jen v letních prázdninových měsících je to tu jak v Disneylandu a v zimě je většina cest po krápnících mokrá. O mizerné odolnosti místních skal proti vodě jsme se mohli přesvědčit na vlastní oči a kůži. Po celodenním vydatném dešti nezůstala  suchá snad ani jedna cesta. A tak jsme mohli s klidem odjet zpátky do Francie. Se - spíše informativní - zastávkou v Santa Linyi, katalánském chrámu HARD CORE sportovního lezení. Tady jsme narozdíl od Rodellaru byli skoro sami, v pětadvaceti stupních ve stínu a v jeskyni po většinu dne na slunci se tady nic rozumného podnikat nedalo. Bude třeba se sem vrátit v zimě a s pořádnou dávkou síly. Alespoň je motivace pro zimní trénink u Penovců!

Míša Drlíková

A konkrétní výsledky?

TresPonts :
Mandanga 7c, AltUrquell 7c, Pagesa 7c+, El Batec Jove 7c+
Rodellar:

La Vara Di Florentino7c+, Argo 7c+, A Crabita 8a, Gracias Fina 8a, El Sepes 8a, Paideia 8a+, Mária ponte el larnes 7b+ FL, Pince sans Rire 7b+ OS

© ARSYLINE 2021
Upozornění
Zavřít