Vyhledat Menu
Tenote

Zpráva ze závodu Tendon ČPM

V sobotu 15. června 2013 se na pardubické stěně ve sportovním areálu H-Centrum Staré Hradiště uskutečnilo třetí kolo Tendon Českého poháru mládeže v lezení na obtížnost.

V osm hodin začala prezentace závodníků, kterých i přes nádherné počasí dorazilo celkem 117 (64 chlapců a 53 dívek). O půl deváté, po předlezení kvalifikačních cest odstartovaly vlastní závody. V každém okamžiku se na této ne zcela velké stěně lezly současně čtyři kvalifikační cesty, takže to pěkně ubíhalo a chvilku po čtvrt na dvě dolezl poslední junior. Všichni závodníci tak z vydýchané stěny konečně vyběhli na čerství vzduch a na sluníčku si vychutnali připravenou zmrzlinu a ledovou tříšť.

Izolace byla uzavřena ve 14:15 a snažili jsme se, aby v ní závodníci strávili co nejméně času. Také ve finále se lezly současně čtyři cesty, které byly postaveny zřejmě "hodně přísně", protože ani jeden z 69 finalistů nedokázal dolézt až do TOPu. Poslední finalista se dotkl zpět země chvilku po čtvrt na pět a tím ukončil celé závody. Teď už zbylo pouze vytisknout diplomy a připravit vše na závěrečný ceremoniál.

Během vyhlášení vítězů byli odměněni všichni finalisté. První tři cenami od hlavního partnera seriálu Tendon, ostatní pak cenami od místních sponzorů.

Na nejvyšší stupínek vystoupali Nela Tvrzníková, Eliška Adamovská, Veronika Šimková, Veronika Scheuerová, Iva Vejmolová, Lukáš Doleček, Matěj Burian, Vojta Trojan, Martin Jech a Michal Štěpánek.

O stupínek níže dolezli Eliška Bulenová, Hana Křížová, Kateřina Zachrdlová, Andrea Pokorná, Eva Křížová, Jáchym Cink, Radim Hejdušek, Vojta Vlk, Vojta Sedláček a Jan Novák.

Poslední volné příčky na stupních vítězů obsadili Markéta Janošová, Adéla Moravcová, Lucka Kupčíková, Jana Bogárová, Zuzana Pfeiferová, Jakub Skoupý, Pavel Adam, Jakub Dvouletý, René Daňa a Michal Petřek.

Všem závodníkům gratuluji k výkonům, které předvedli a děkuji, všem kteří dali přednost našim závodům před nádherným dnem někde v přírodě a dorazili do Pardubic.

Pokud se někomu cokoliv na těchto závodech nelíbilo, dejte mi prosím vědět já Vám rád odpovím a pokusím se, pokud to byla naše chyba, aby se v budoucnu neopakovala. Chyby jsme udělali, žádné se nezříkám, jdou za mnou jako hlavním pořadatelem a jsem ochoten o nich diskutovat (ne však s anonymi).

Všem přeji krásné léto a po prázdninách se těším nashledanou 21. září v Jičíně. Tomáš Miřejovský

Vstup do světa TENDON. Lezení, tipy, soutěže a novinky.
zavřít