Vyhledat Menu
Tenote

Vsetínský pohár 2012

V sobotu 24. března 2012 se uskutečnil VIII. ročník závodů v lezení na obtížnost do 18 let, jako již tradičně s podporou Tendonu.

Závodů v lezení na obtížnost se zúčastnilo 41 lezců (19 dívek a 22 chlapců) ve věku od 7 do 18 let. Tradičně kromě vsetínských přijeli zástupci Valašského Meziříčí, Rožnova pod Radhoštěm a Lipníku nad Bečvou. Zatímco skály pomalu osychají, přes stovku nových a umytých chytů a stupů jsme namontovali na stěnu.

Na postup do finále bylo nutné přelézt 5 kratších kvalifikačních cest - celkem 77 značených chytů a v přepočtu dle obtížnosti cest 271 bodů. Tohoto skóre dosáhlo osm lezců a jedna lezkyně. Do finále ještě postoupili tři nejlepší s vyšším skóre jak 240 bodů. Každá z pěti kvalifikačních cest byla hodnocena zvlášť dle obtížnosti.

Celkem 12 finalistů nastoupilo do těžké a dlouhé cesty. První klíčové místo mezi 5 a 6 chytem vyřadilo 7 závodníků a ostatní bojovali mezi 10 a 11 chytem v podkošovém převisu. Nejdále se dostal Adam Janovský, který netrefil přesně chyt za strukturou a tečoval 14 chyt a stal se jasným vítězem. Za zmínku stojí i postup do finále a výkon jedenáctileté Lenky Slezákové z Rožnova pod Radhoštěm, která tímto postupem potvrdila vítězství ve své kategorii a celkově šesté místo! Jakubu Tihelkovi díky videozáznamu byla potvrzena teč na 12. chytu a druhé místo v kategorii C. O třetí místo bojovali tři lezci druhým pokusem (při shodě na chytu č. 11). Celkovým vítězem Vsetínského poháru 2012 se stal oddíl při ZŠ Vsetín, Luh 1544 s nejvyšším bodovým skóre.

Zdroj: Igor Haša, vedoucí soutěže Vsetínský pohár 2012

Vstup do světa TENDON. Lezení, tipy, soutěže a novinky.
zavřít