Vyhledat Menu
Tenote

Vsetínský pohár 2010

V rámci naší strategie pomáhat a podporovat horolezecký sport, zejména soutěže pro děti a mládež, podpořila naše značka TENDON další z mnoha závodů, tentokrát v Luhu u Vsetína.

V sobotu 6. 3. 2010 se konal VI. ročník závodu ve sportovním lezení na obtížnost do 18 let na umělé lezecké stěně ve škole v Luhu. Stěna se svými parametry nepatří mezi největší, ale svojí členitostí a celkovou plochou poskytuje skvělý prostor pro setkání začínajících lezců z okolních měst. Soutěže se zúčastnilo celkem 41 závodníků ze Vsetína, Vizovic, Val. Meziříčí, Rožnova p.Radhoštěm, Lipníku n.Bečvou a Příboru.

Dvě kvalifikační cesty rozdělily startovní pole na dvě výkonností skupiny, tzv. malé semifinále a semifinále. Těžké počáteční bouldry byly možná nad síly těch nejmenších, ale pokud závodník postoupil do malého nebo velkého finále, měl pořád šanci bojovat o pohár ve své věkové kategorii. V malém semifinále byly cesty právě připraveny pro ty nejmenší a ti, kteří nepostoupili mezi nejlepší si alespoň mohli ještě vylézt další cesty.

Do velkého finále postoupilo pouze šest nejlepších chlapců, kteří se pokusili přelézt převislý strop. Do závěrečného topového chytu dosáhl pouze Vítězslav Kučera z Valašského Meziříčí a zaslouženě zvítězil.

Za nejlepší umístění ve všech kategoriích byl udělen velký Vsetínský pohár Oddílu horolezectví ŠSK ZŠ Vsetín, Luh 1544. Vítězný oddíl získal i hlavní cenu horolezecké lano Tendon 75m.Chtěl bych poděkovat Petrovi a Hance Holubovým za stavbu cest a organizaci, dík patří také vedení ŠSK p.Kučerovi a Poláchovi, jističům Pepovi a Jardovi, a v neposlední řadě škole v Luhu za podporu a prostory. Uznání si zaslouží všichni, kteří se ve volném čase věnují lezeckým aktivitám, pracují s mládeží a utváří tak jedinečnou sportovní komunitu.