Vyhledat Menu
Tenote

TENDON U14 A TENDON ČP V BRNĚ 24.-25.05.2014

V sobotu 24.05. na lezecké stěně Rajče v Brně se konaly závody TENDON U14. Zúčastnilo se jich 55 kluků a 69 holek ve třech věkových kategoriích, celkem tedy rekordních 124 mladých závodníků. V nejvíce obsazené kategorií dívek U12 se jich na startu objevilo 28.

Kolem 10. hodiny dopoledne, po přechozím předlezení, začalo soupeření na jednotlivých cestách. Každé dítě mělo za úkol přelézt tři cesty a součet bodů získaných na jednotlivých cestách určoval konečné pořadí. Pokud v součtu první místo patřilo více závodníkům se stejným výsledkem, lezli 4. finálovou cestu, na níž se měřil i čas. Vítězi jednotlivých kategorií se stali mezi chlapci: U10 – Šimon Cibulka, U12 – Ondřej Slezák a U14 – Radim Hejdůšek, a mezi děvčaty: U10 – Hana Šikulová, U12 – Markéta Janošová a U14 – Eliška Adamovská. Závody skončily asi v 17h vyhlášením 8 nejlepších dětí v každé kategorii.

Neděle patřila závodům TENDON Českého poháru mládeže, soutěži mládeže ve věku od 14 let. I když to podle předběžných přihlášek vypadalo, že účast bude velmi nízká, opak se ukázal pravdou. Nakonec dorazilo 31 kluků a 26 holek, celkem 56 závodníků.

Všichni závodníci lezli 2 kvalifikační cesty a 8 nejlepších v každé kategorií postupovalo do finále. O těch bylo jasno už v poledne. Po přestávce ve 14h byla uzavřená izolace. Finálové boje začaly o půl hodiny později a před 17. hodinou byli vyhlášeni vítězové. V jednotlivých kategoriích se jimi stali mezi chlapci: B – Vojtěch Vlk, A - Petr Kliger, J – Martin Jech, a mezi děvčaty: B – Lenka Slezáková, A – Eliška Vlčková a J – Zuzana Pfeiferová.

O hladký průběh obou závodů se staral tým dobrovolníků z pořádajícího oddílu HO Sokol Brno I, kterým za odvedenou práci patří obrovské poděkování. Pro závodníky bylo připraveno celkem 12 cest. Hlavním stavěčem byl Honza Šolc, kterému asistovala Silva Rajfová. Velké díky patří taky dalším pomocným stavěčům - Lucce Rajfové, Martinu Šifrovi a Daliboru Šimkovi. Svaz reprezentovali: hlavní rozhodčí Jiří Čermák a technický delegát Tomáš Binter.
„Navaž“ se s TENDONEM i na e-mail.
zavřít