Vyhledat Menu
Tenote

TENDON Finále U14 – Trutnov

„Čertova  stěna 2015“ (23. ročník)

Letos až 21. 11. 2015 proběhl v Trutnově tradiční závod ve sportovním lezení „Čertova stěna 2015“, který byl zároveň finálovým závodem celé série. Stavbu cest nám zkomplikovalo přesunutí závodu kvůli gymnastické soutěži, ale vše se podařilo zvládnout. Ve snaze o zpestření seriálu závodů jsme zvolili volný formát - 4 cesty bez finále. Mládež si sice hodně a pěkně zalezla, ale byl to boj s délkou závodu. Zúčastnila se totiž rekordní stovka závodníků. Zásluhou rychlé prezence se mohlo všech osm závodních cest předlézat již před desátou hodinou. A díky šikovným předlezcům proběhlo předlezení poměrně rychle i když v nejtěžších cestách to byl boj :-) .
V každé kategorii se podařilo postavit vždy dvě spíše lehčí cesty a dvě těžší. Však také každá kategorie měla alespoň jednu cestu s cca polovinou TOPujících závodníků. V cestách se střídaly silové i technické úseky a cesty byly příznivě hodnoceny (hlavně trenéry :-)).

Přesto ve dvou kategoriích musela rozhodnout připravená finálová cesty a jednou dokonce čas - u nejstarších chlapců. Tuto kategorii (U14) vyhrál Marek Jeliga. V kategorii U12, po finálovém rozlezení, zvítězil Adam Adamovský. A nejmladší kluky (U10) vyhrál, zásluhou výkonů ve stropech, Alexandr Duroň. U nejstarších dívek (U14) měla nejvíce TOPů Eliška Bulenová. Až poslední cesta rozhodla o vítězství Markéty Janošové v kategorii U12 a s třemi TOPy vyhrála nejmladší holky (U10) Barbora Bernardová. Přes různé počty soutěžících v kategorii závodní kola slušně navazovala  a slavnostní vyhlášení mohlo začít v 19 hodin.

Po vyhlášení medailistů trutnovského závodu následovalo také vyhlášení nejlepších závodníků celé série, kteří od TENDONu, kromě dalších cen, dostali hlavně ta lana!!!

Nakonec následoval tradiční trutnovský „švédský stůl cen“ a hodnotné ceny obdrželo vždy  9 nejlepších v kategorii. K příjemné pohodě přispěl nejen výborně zásobený bufet, ale i množství kvalitních cen, které by nebylo možné zajistit bez štědré podpory tradičních sponzorů, jimiž byla firmy: TENDON (hlavní sponzor) a SALTIC s.r.o., dále také místní: CK Mates, HUDY Trutnov, Vella-cyklo, Kolomý s.r.o., Baterca, Horolezení.cz, VOLKAFE a CMP Campagnolo. Závody by se také nemohly uskutečnit bez podpory města Trutnova a Českého horolezeckého svazu, který je organizátorem celé série závodů U14.

Při závodech nedošlo k žádnému technickému incidentu a pouze dvě nejasnosti s výsledky byly ihned vyřešeny bez nutnosti oficiálního protestu. Nenastalo také žádné závažnější zranění a přítomný lékař byl zcela bez práce. Letos se nám tedy podařilo zase přežít, děkujeme moc všem spolupomocníkům a příští rok snad opět …