Vyhledat Menu
Tenote

TENDON CUP poprvé ve Vyškově

Poprvé pořádal Horolezecký oddíl Rebel Pustiměř, ve spolupráci se Správou majetku města Vyškova, lezecké závody Tendon Cup ve Vyškově. K tomuto letošnímu závodu se sešlo horolezecké mládí nejen z Moravy, ale i z Čech. O stupně vítězů v osmi kategoriích bojovalo rekordních 116 lezců. S organizačními nástrahami jsme se vypořádali ku prospěchu celého závodu. Cesty jsme se snažili postavit dle profilu stěny co nejblíže výkonnosti jednotlivých kategorií. Za tuto práci zaslouží poděkování Jarda Jordán z Jeseníku. V této práci mu vydatně pomáhali Pavel a Zdeněk Polišenský. Cesty měly dobře vymyšlené technicky obtížné úseky s dostatečnou délkou, takže se na nich závodníci hezky roztřídili a nemuselo se přidávat ani jedno superfinále.

Tradičně nejhojnější zastoupená kategorie D nepřinesla překvapení na prvních místech. Mezi chlapci obhájil vítězství z Olomouce ŠENKÝŘ JAKUB z H-Team Pardubice a z děvčat KŘÍŽOVA HANA ze SASM Líšeň. Druhá místa obsadili LEŽOVIČ ALEŠ H- Team Pardubice a VEČEŘOVÁ SABINA Rocky Monkeys, Sokol Brno 1. Na bronzový stupínek vystoupili PROKEŠ KRYŠTOF HK Pálavský věšák Břeclav a JENÍKOVÁ ADÉLA H. Team Hudy Pardubice. Kategorie C si co do počtu startujících nezadala s tradičně nejvíce zastoupenými děvčaty. Rozdíl pouhých čtyř závodníků. Svoji dobrou formu na začátek roku potvrdil druhým vítězstvím KLIGER PETR Yetti club Trutnov, Žacléř před HONZOU ŠVECEM Club Sportu Jihlava a JANEM ŠILAREM HK Horní Černá.

V děvčatech měl domácí oddíl největší želízko v ohni v podobě TEREZKY LAUBROVÉ H.O.Rebel Pustiměř, Triop Zlín. Svoji roli sehrála na sto procent. Po topování obou kvalifikačních cest dolezla nejdále také ve finále, které končilo dlouhým tropem a zaslouženě zvítězila. Druhé místo obsadila PEICHLOVÁ ANNA HK DDM Lanškroun. Třetí místo obhájila VLČKOVÁ ELIŠKA Rocky Monkeys, Sokol Brno 1.

Patnáct chlapců kategorie B svedlo boj o stupně vítězů. Mezi chlapci se boj o vítězství odehrával pouze mezi dvěma závodníky. Vítězství si odnesl ŠKORPIL MAREK, HO Opice, který jako jediný ze všech kategorií topoval finálovou cestu. S druhým místem se musel opět vyrovnat KŘÍŽ JAN SASM Líšeň Brno. Třetí místo vybojoval DOSEDĚL JAN z HK Lanškroun. Brněnská závodnice EVA PRAIBIŠOVÁ z Rocky Monkeys Brno se nejlépe vypořádala s nástrahami cest a zvítězila před POKORNOU ANDREOU, HK Lanškroun. Třetí místo obsadila další brňenská LUCIE URBANOVÁ Rocky Monkeys Brno. Nejméně zastoupená kategorie A (osm chlapců a osm děvčat). Vítězství mezi nejstaršími chlapci si odnesl KUČERA VÍTĚZSLAV, 155 HO Vsetín , i když byl po kvalifikaci na třetím místě. Druhé místo obsadil VYSTAVĚL JAROSLAV z SPL Pustiměř a třetí HANDLÍŘ JAN z Třebíče.

O vítězství mezi nejstaršími slečnami rozhodlo udržení jednoho chytu. Šťastnější z tohoto duelu a vítězskou se stala KATEŘINA ŠVECOVÁ, SPL Pustiměř, Triop Zlín před KAROLÍNOU NEVĚLÍKOVOU HK Pálavský Věšák, Orel Břeclav a KŘÍŽOVOU EVOU SASM Líšeň. Závod se mohl uskutečnit díky pomoci všech členů oddílu, rodičů dětí a sponzorské podpoře firem Lanex Bolatice, Triop Zlín, stavební firmě Dobeš, Pohostinství U Karla, Obecnímu úřadu Pustiměř, Města Vyškov, Tovap Vyškov, Trasig, pekařství Klanica Drysice, Lawstav Vyškov, Prosports Ivo Zavadil, advokátní kanceláři Švarc, klempířství Kramář, cestovní kancelář Alexandria.

Zdeněk Polišenský

H.O.Rebel Pustiměř

„Navaž“ se s TENDONEM i na e-mail.
zavřít