Vyhledat Menu
Tenote

TENDON CUP poprvé ve Vyškově

Poprvé pořádal Horolezecký oddíl Rebel Pustiměř, ve spolupráci se Správou majetku města Vyškova, lezecké závody Tendon Cup ve Vyškově. K tomuto letošnímu závodu se sešlo horolezecké mládí nejen z Moravy, ale i z Čech. O stupně vítězů v osmi kategoriích bojovalo rekordních 116 lezců. S organizačními nástrahami jsme se vypořádali ku prospěchu celého závodu. Cesty jsme se snažili postavit dle profilu stěny co nejblíže výkonnosti jednotlivých kategorií. Za tuto práci zaslouží poděkování Jarda Jordán z Jeseníku. V této práci mu vydatně pomáhali Pavel a Zdeněk Polišenský. Cesty měly dobře vymyšlené technicky obtížné úseky s dostatečnou délkou, takže se na nich závodníci hezky roztřídili a nemuselo se přidávat ani jedno superfinále.

Tradičně nejhojnější zastoupená kategorie D nepřinesla překvapení na prvních místech. Mezi chlapci obhájil vítězství z Olomouce ŠENKÝŘ JAKUB z H-Team Pardubice a z děvčat KŘÍŽOVA HANA ze SASM Líšeň. Druhá místa obsadili LEŽOVIČ ALEŠ H- Team Pardubice a VEČEŘOVÁ SABINA Rocky Monkeys, Sokol Brno 1. Na bronzový stupínek vystoupili PROKEŠ KRYŠTOF HK Pálavský věšák Břeclav a JENÍKOVÁ ADÉLA H. Team Hudy Pardubice. Kategorie C si co do počtu startujících nezadala s tradičně nejvíce zastoupenými děvčaty. Rozdíl pouhých čtyř závodníků. Svoji dobrou formu na začátek roku potvrdil druhým vítězstvím KLIGER PETR Yetti club Trutnov, Žacléř před HONZOU ŠVECEM Club Sportu Jihlava a JANEM ŠILAREM HK Horní Černá.

V děvčatech měl domácí oddíl největší želízko v ohni v podobě TEREZKY LAUBROVÉ H.O.Rebel Pustiměř, Triop Zlín. Svoji roli sehrála na sto procent. Po topování obou kvalifikačních cest dolezla nejdále také ve finále, které končilo dlouhým tropem a zaslouženě zvítězila. Druhé místo obsadila PEICHLOVÁ ANNA HK DDM Lanškroun. Třetí místo obhájila VLČKOVÁ ELIŠKA Rocky Monkeys, Sokol Brno 1.

Patnáct chlapců kategorie B svedlo boj o stupně vítězů. Mezi chlapci se boj o vítězství odehrával pouze mezi dvěma závodníky. Vítězství si odnesl ŠKORPIL MAREK, HO Opice, který jako jediný ze všech kategorií topoval finálovou cestu. S druhým místem se musel opět vyrovnat KŘÍŽ JAN SASM Líšeň Brno. Třetí místo vybojoval DOSEDĚL JAN z HK Lanškroun. Brněnská závodnice EVA PRAIBIŠOVÁ z Rocky Monkeys Brno se nejlépe vypořádala s nástrahami cest a zvítězila před POKORNOU ANDREOU, HK Lanškroun. Třetí místo obsadila další brňenská LUCIE URBANOVÁ Rocky Monkeys Brno. Nejméně zastoupená kategorie A (osm chlapců a osm děvčat). Vítězství mezi nejstaršími chlapci si odnesl KUČERA VÍTĚZSLAV, 155 HO Vsetín , i když byl po kvalifikaci na třetím místě. Druhé místo obsadil VYSTAVĚL JAROSLAV z SPL Pustiměř a třetí HANDLÍŘ JAN z Třebíče.

O vítězství mezi nejstaršími slečnami rozhodlo udržení jednoho chytu. Šťastnější z tohoto duelu a vítězskou se stala KATEŘINA ŠVECOVÁ, SPL Pustiměř, Triop Zlín před KAROLÍNOU NEVĚLÍKOVOU HK Pálavský Věšák, Orel Břeclav a KŘÍŽOVOU EVOU SASM Líšeň. Závod se mohl uskutečnit díky pomoci všech členů oddílu, rodičů dětí a sponzorské podpoře firem Lanex Bolatice, Triop Zlín, stavební firmě Dobeš, Pohostinství U Karla, Obecnímu úřadu Pustiměř, Města Vyškov, Tovap Vyškov, Trasig, pekařství Klanica Drysice, Lawstav Vyškov, Prosports Ivo Zavadil, advokátní kanceláři Švarc, klempířství Kramář, cestovní kancelář Alexandria.

Zdeněk Polišenský

H.O.Rebel Pustiměř

Vstup do světa TENDON. Lezení, tipy, soutěže a novinky.
zavřít