Vyhledat Menu
Tenote

TENDON CUP Olomouc 2011

Tak je to zase za náma. Teda skoro… Ostatní už mají „šábes“, a přede mnou je poslední úkol. Úkol v pravdě nelehký, nejméně oblíbený, a to literárně prezentovat letošní závod Tendon Cup Olomouc, jenž se uskutečnil 12. 2. 2011 na naší – jak napsal (a) jistý(á) pisatel do diskuse na našich oddílových stránkách (www.kho.cz) – tragické stěně.

Jelikož náčelník a Top manažer přes závody Prdelinka Bubák zatoužil po repasi kotníku, dolehla tíha organizace na má rachitická bedra. A bez pomoci lidiček, kteří ukrojili ze svého volného času a dali všanc svůj nervový systém, bych se pravděpodobně nyní nacházel ve společnosti milých sestřiček v klidečku Bohnického sanatoria. Tímto všem patří můj obrovský dík.

No, co tak napsat nového o věci, která se periodicky opakuje a prakticky o nic nového nejde. Snad jen tolik, že sundávání a čištění chytů, stavění cest a vůbec příprav se účastní každý rok méně a méně lidí (a já se jim ani moc nedivím… L ). Předsevzetí se na to příští rok vysmrkat je stále pevnější a pevnější. I když leckterý vykořisťovatel by zajásal, neboť při sníženém počtu pracovníků jsme dosáhli stejně kvalitních, ne li kvalitnějších výsledků.

V podstatě většina příprav probíhala tak hladce, až to bylo podezřelé, ale na konec se vše podařilo výtečně. Dokonce letos došlo i na propagaci akce v médiích. Svůj hlas do olomouckého rádia propůjčil Vikošek a televizní star se stala z našeho Prdelinky.

101 + 5 mládežníků mimo soutěž lezli jak o medaile, rozhodčí rozhodovali tvrdě a spravedlivě, dav mohutně povzbuzoval a všecko odsýpalo ( až na dvě superfinále ) podle plánu, takže v 16 hodin mohlo dojít na vyhlášení výsledků, které si případní zájemci můžou prohlédnout na webu ČHS v kalendáři závodů. O kvalitní a hodnotné ceny pro mládežníky se postaral v první řadě zaštiťovatel akce a český výrobce lan Lanex a.s., dále pak naši kamarádi se svými firmami papírnictví Asopol, prodejna horolezeckých a „outdórových“ (kua to je hnusný slovo) potřeb Hortez Olomouc, známá firma Hudy sport Olomouc a taky Big SHOCK.

Po vyhlášení se „pozůstalí“, čili nezmizevší borci a borkyně vrhli na přelézání a zkoušení cest, organizátorům se ze srdcí vysypala tatrovka šutrů, oddechli si tak, že v tělocvičně bude dva roky průvan a mohl začít tradiční pozávodní regenerační horovalentýnský večírek.

Ráno vše uvést do provozuschopného stavu a začít se bát, že za rok zas…

Bin

autor fotek Kateřina Lužná

Vstup do světa TENDON. Lezení, tipy, soutěže a novinky.
zavřít