Vyhledat Menu
Tenote

Tendon Cup 2010 Jeseník

Dne 18. září proběhly v tělocvičně Gymnázia Jeseník opět po 2 letech závody v lezení na obtížnost. Jsme rádi, že jsme je mohli pořádat, ačkoliv od nás z Jeseníku máme nyní menší lezecké zastoupení.

Dětí se sjelo celkem 71 a bylo se na co dívat. Stavěči cest, mezi kterými byl třeba i člen reprezentace České Republiky Petr Čermák, se na cestách vyřádili a lezcům to nikterak neusnadnili. Závodníci lezli s pořádnou vervou, a jak už to bývá, někteří se dostali vysoko a některým se to moc nepovedlo. Každý si to prožil podle svého. Lezlo se, blblo se na hrazdě, venku svítilo sluníčko, po celý den vládla dobrá atmosféra. Děti měli neskutečné množství energie a i přes řádění a skotačení mimo lezeckou stěnu se pak opravdu bylo na co dívat i na stěně.

A teď k samotnému závodu. V chlapecké kategorii D to vypadalo až do superfinále tak, že Kuba Šenkýř s Lukášem Dolečkem lezou bez rozdílu a TOPovali všechny cesty. V Superfinále ale rozhodl oblý chyt u stropu, který přelezl jen Kuba, a tak tuto kategorii vyhrál. Na třetím místě skončil Martin Gottwald. U holek ve stejné kategorii to bylo možná ještě větší drama než u kluků. TOP u obou kvalifikačních cest předvedlo hned 5 závodnic s tím, že tu finálovou už TOPovali jen dvě. Opět se rozhodovalo v Superfinále. Zde dolezla dál o jeden chyt Hanka Křížová z Líšně a druhá za ní dolezla Adéla Janíková z Pardubic. Třetí skončila Dominika Davidová z Brna.

V kategorii C chlapci to byly opět nervy i ve finále a o vítězi rozhodoval skok do chytu ve stropě. Jediný kdo ho tečoval, byl Zbyšek Černohous z Lanškrouna. Za ním skončili Jan Švec z Jihlavy a na třetím místě Matěj Plšíček z Pardubic. Dívky v kategorii C předvedly, že lepší výkon v kvalifikaci nic neznamená. Obě závodnice na prvním i druhém místě byli v kvalifikaci horší než závodnice na třetím místě. A jak to tedy dopadlo? První byla Eliška Vlčková z Brna, hned za ní Anička Reichlová z Lanškrouna a na třetím místě skončily dvě lezkyně a to Tereza Sadílková z Prostějova a Veronika Šimková z Brna.

Zato v kategorii B u kluků s přehledem zvítězil Marek Škorpil, který TOPoval všechny cesty v kvalifikaci a nakonec i tu finálovou. Druhý dolezl Mirek Doseděl z Lanškrouna a třetí Vojta Kratochvíl s Brna. Také u dívek předvedla Andrea Pokorná z Lanškrouna, že nemá v této kategorii konkurenci. Topovala obě kvalifikace a ve finále dolezla nejdál. Lepší už byla jen Terka Laubrová, která ale lezla mimo soutěž. Druhá skončila Lucka Urbanová a třetí Natálie Drinková obě z Brna.

A kategorie chlapci byla také obsazena závodníkem mimo soutěž. Jeho jméno bylo Jan Kříž a ukázal, že je nejlepší. Vraťme se ale zpět k bodovaným místům. Zde rozhodly body z kvalifikace, protože ve finále to dopadlo pro dva účastníky stejně. Vyhrál Míša Petřek z Brna před Víťou Kučerou ze Vsetína. Za nimi dolezl Jarda Vystavěl z Pustiměře. V dívčí kategorii A se lezlo jen mimo soutěž a rozdali si to zde Eva Křížová z Líšně a Míša Zbořilová z Pustiměře, která nakonec zvítězila.

Chtěli bychom poděkovat všem, co se podíleli při organizaci závodu, díky nim jsme je mohli přádat. Také děkujeme sponzorům tohoto závodu, kterými jsou Město Jeseník, Tendon, Campanula s.r.o., Sport 2000, Tilak, WOOX, Maxport, ČHS.

Zdroj: lezec.cz

Vstup do světa TENDON. Lezení, tipy, soutěže a novinky.
zavřít