Vyhledat Menu
Tenote

TENDON ČPM - Choceň

Dne 18. října se v Chocni uskutečnil závěrečný závod Tendon Českého poháru na obtížnost, kde na zajímavých cestách stavitele Romana Kučery poměřilo své síly přes 50 závodnic a závodníků. Na přípravě cest se kromě Romana podíleli i členové choceňského oddílu, kteří v týdenním předstihu vyčistili od magnézia všechny chyty. Pro závodníky byly postavené cesty víceméně lezitelné, avšak zrádná místa prověřila kvality soutěžících a každý se s nimi popral svým vlastním způsobem. Kdybychom udělovali nějakou zvláštní cenu za originalitu, tak by ji bezpochyby získal Martin Salaj (Yetti club Trutnov) lezoucí v kategorii chlapců B, který si jedním mocným nátahem ušetřil náročný traverz.

Kategorie dívek B poskytla zajímavý souboj mezi mladší Eliškou Adamovskou (HK Orlová – HO TJ Baník Karviná; Vilikus), která lezla mimo soutěž, a Veronikou Pelrámovou (SmíchOFF; Saltic). Obě topovaly v první i druhé kvalifikaci a tak rozhodlo až finále, kde Eliška dolezla o chyt výše než Veronika. Bohužel protože byla mladší a nemohla se zúčastnit soutěže, tak ji její vítězství mohlo tak leda hřát u srdce. Nicméně v příštím roce bude ostatním děvčatům dělat velmi těžkou konkurenci. Veronika díky tomu skončila na 1. místě, za ní 2. byla těsně Lenka Slezáková (HK Rožnov pod Radhoštěm), která už se nedokázala z chytu zvednout. Třetí, ale už s větším odstupem dolezla Adéla Moravcová (HOM Alpin 4).

V kategorii nejmladších chlapců, konkrétně B, vyhrál Vojtěch Trojan (HO Komorní výtah Liberec), pro kterého asi byly cesty příliš lehké, protože topoval v obou kvalifikacích i finále. Vojtěch Vlk  (HO Javořice; Tendon; ReJoice; Trek team) ve finále také topoval ve finále, ale protože měl horší čas a netopoval ve 2. kvalifikaci, tak skončil druhý. Daleko za ním skončil Jan Kendík (HO Komorní výtah Liberec) na třetím místě.

Nejlepší Áčkovou dívkou byla v Chocni celkem s přehledem Eliška Vlčková (Rock Point; Sokol Brno 1). Druhá, s bezpečným odstupem na obě strany skončila Veronika Šimková (Rocky Monkeys; Sokol Brno 1)  a třetí Kateřina Zachrdlová (Salewa; Klajda; Wild country; Bouder).

Chlapeckou kategorii A ovládl Petr Kliger  (Singing Rock; Rock Point; Saltic; Makak),  který vyhrál obě kvalifikace a finále. Druhý Mikuláš Keller (HK Hormní Čermná) ve finále hodně zabojoval a o „plus“ porazil třetího Vojtu Sedláčka (HO Komorní výtah Liberec; VAR; Petzl).

Myslím, že asi nikoho nepřekvapilo drtivé vítězství Zuzany Pfeiferové (HOM Alpin 4), která byla v kategorii dívek J jediná.

Kategorie chlapců A poskytla divákům souboj Štěpána Volfa (Valašské Meziříčí), Jana Nováka (TJ Sparta Kuntná hora) a Denise Paila (Tendon Block Team; Ameutre; Scarpa). Všichni tři topovali první kvalifikaci, ale ve druhé už topoval pouze Štěpán a Honza. Mezi těmito lezci rozhodlo finále, kde měl Štěpán asi větší výdrž a dolezl o chyt dál než Honza Novák. Na dalších příčkách se už žádné finálové překvapení neudálo a Denis Pail skončil třetí.

Celoroční soutěž kategorie dívek B vyhrála Veronika Peltrámová (SmíchOFF; Saltic), na druhém místě se umístila Lenka Slezáková (HK Rožnov pod Radhoštěm) a na třetím místě Sabina Večeřová (Rocky Monkeys; Sokol Brno1; Rajče). Z chlapců B byl nejlepší Vojtěch Vlk (HO Javořice; Tendon; ReJoice; Trek team), druhý byl Kuba Konečný (HO SVČ Lipník nad Bečvou) a třetí skončil také Vojtěch, ale tentokrát Trojan (HO Komorní výtah Liberec). Nejlepší dívkou v kategorii A byla Eliška Vlčková (Rock Point; Sokol Brno 1), jako druhá se umístila Kateřina Zachrdlová (Salewa; Klajda; Wild country; Bouder) a na třetím místě se umístila Veronika Šimková (Rocky Monkeys; Sokol Brno 1). Kategorii chlapců A vyhrál Petr Kliger (Singing Rock; Rock Point; Saltic; Makak), Jakub Dvouletý (Vertikon Zlín) byl druhý a s velkým odstupem skončil Vojtěch Sedláček (HO Komorní výtah Liberec; VAR; Petzl) třetí. Celoroční bodování kategorie dívek J vyhrála Tereza Svobodová (HO Namche; Adidas; TR-Walls; BigWall), druhá skončila Barbora Šejnohová (Brno) a jako 3. se umístila Kateřina Kendíková (HO Komorní výtah Liberec). V kategorii těch „nejnabušenějších,“ tedy chlapců J, zvítězil Martin Jech (Horoklub Chomutov; Saltic), na druhé příčce se umístil Štěpán Volf (Valašské Meziříčí) a třetí skončil Denis Pail (Tendon Block Team; Ameutre; Scarpa). Všem závodníkům gratulujeme!


Julie Košťálková & HK Choceň
Foto Homolka


„Navaž“ se s TENDONEM i na e-mail.
zavřít