Vyhledat Menu
Tenote

TENDON a SINGING ROCK společně na výstavě OutDoor 2009

Jak logicky vyplývá z nového vzájemného postavení značek TENDON a SINGING ROCK po fúzi pod křídla společnosti LANEX a.s., rozhodly se obě značky vystavovat na prestižním evropském outdoorovém veletrhu společně. Na začátku roku se rovněž zrodila myšlenka – přizvat do společného prostoru i některé další české značky.

Výsledkem byla Czech village, ve které se na jednom prostoru setkalo 6 výrobců českých outdoorových výrobků - od lan, sedáků a hardware přes trička, bundy a batohy až po lezecké obutí. Od myšlenky k realizaci nebylo daleko, protože filozofie spojit české výrobce na OutDooru do „jedné vesnice“ má již svoji historii. Letos se to poprvé povedlo a je třeba říci, že si Czech village (nejen díky nekončícímu proudu piva) získala rázem přízeň návštěvníků veletrhu.

Prvním červnem 2009 byla definitivně uzavřena fúze značek TENDON a SINGING ROCK a obě od té chvíle působí ve společnosti LANEX a.s. V duchu filozofie, která již byla dříve komunikována, si obě značky i po fúzi zachovávají značnou míru autonomie a využívají vzájemných synergií. Značka TENDON se i nadále profiluje jako specialista na lana jak pro outdoor, tak pro pracovní sektor, kromě toho disponuje širokospektrou nabídkou lan včetně high-tech modelů a speciálními lany pro příbuzné tržní segmenty. SINGING ROCK působí jako silná značka v oblasti pracovního sektoru a outdooru, včetně servisu a tréninkového centra a dále jako specialista v oblasti výroby sedáků a postrojů.

S čím novým jsme na veletrh přijeli?

Značka TENDON představila svou širokou nabídku špičkových statických a dynamických lan. V řadě statických lan jsme přivezli novinku s označením Canyon Grand - jak již název napovídá, lano je určeno pro canyoning a další vodní sporty.

Canyon Grand je upgrade verzí, která více splňuje požadavky sportovců - měkkost s výbornou uzlovatelností, s maximální oděruvzdorností a zvýšenou odolností proti vodě. Díky použité kombinaci materiálů má nízkou nasákavost vody a plave na hladině.
Úplnou novinkou je Timber set, vyvinutý pro maximální komfort při stromolezení - lano Timber s průměrem 13.0 mm se speciální konstrukcí opletu, do kterého je soustředěno 70% pevnosti a s vysokým stupněm oděruvzdorností, nahazovací lanko, reep šňůra a spouštěcí lano, všechny s výbornými vlastnostmi a s dobrou manipulovatelností. Lana jsou připravena pro potřebné zaplétání ok a vyrobena v barvách, které jsou dobře viditelné v korunách stromů. Řadu dynamických lan jsme rozšířili o TENDON Ambition 10.4 mm (HardRope), který má vzhledem ke své konstrukci, použitým materiálům a zejména silnějšímu a hrubšímu opletu extrémně dlouhou životnost, přičemž si zachovává všechny přednosti dynamického lana.
Všechna dosavadní lana TENDON s teflonovou impregnací budou v sezóně 2010 ošetřena vývojově vyšší a kvalitnější novou impregnací TEFLON®EVO, která vykazuje vysokou stabilitu v extrémních podmínkách - odolnost vůči přímému působení vody a přímému slunečnímu záření a tím dále zvyšuje užitnou hodnotu lan.

SINGING ROCK předvedl ucelenou kolekci sportovních úvazků. Všechny úvazky jsou již tradičně osazeny patentovanou sponou Rock & Lock. Tuto zatím nepřekonanou sponu je možno zcela rozepnout a poté lehce dotáhnout. Na úvazcích z nové kolekce byl představen BMI systém. Nové pevnostní oko. Sedák pro canyoning s protektorem CANYON XP. Dětský úvazek PRODIGY a kompletní nabídka dynamických a statických lan.
Jednou z hlavních novinek, kromě designově upravené helmy TERRA 2 a nového páracího tlumiče pro via ferraty bylo nové jistítko Shuttle. Shuttle je kyblík, který dovoluje kromě jištění prvolezce a slanění i dobírání jednoho nebo dvou druholezců s funkcí blokace.

Toto jistítko je jedním z nejlehčích a nejkompaktnějších na trhu (65 g). Je určeno pro lana o průměru 7.8 - 10.5 mm a je opatřeno druhým, menším otvorem pro spouštění a uvolnění.
Ucelená kolekce karabin (včetně karabin s key lockem a karabiny VISION, která má pouhých 33 gramů) už jenom podtrhla kompletní nabídku firmy SINGING ROCK.

Hlavním cílem naší společné účasti ve Friedrichshafenu bylo nejen představit novinky pro příští sezónu 2010, ale také setkat se s našimi distributory, zhodnotit dosavadní spolupráci a připravit se na další společnou práci. To se podařilo jak při celé řadě formálních schůzek, tak i při podvečerních setkáních - TENDON párty první den konání veletrhu a Czech village party hned následující den. Neformální vztahy všech návštěvníků veletrhu se jako každým rokem upevnily při tradiční OutDoor party, která se ze soboty protáhla až do nedělního rána.

Tak zase příští rok na OutDooru nashledanou!

Vstup do světa TENDON. Lezení, tipy, soutěže a novinky.
zavřít