Vyhledat Menu
Tenote

Technologie Secure

Lana vyrobená touto technologií se skládají ze 4 vrstev, což je typickým rysem nových produktů – paralelní jádro spolu s pleteným jádrem, pletený mezioplet a nakonec jediná na pohled viditelná vrstva - pletený SBS oplet. Použitým materiálem ve všech čtyřech vrstvách je polyamid, který má v případě meziopletu speciální úpravu – staplové vlákno. Kombinací použitých vrstev a úprav materiálu je dána zvýšená vysoká ODOLNOST celku. Lana nabízejí vyvážené parametry a velmi příjemnou MANIPULACI. Při používání udržují kruhový tvar, takže dobře procházejí libovolnými jistítky. Použitá technologie výrazně eliminuje posuv opletu. Materiál a technologie přispívají ke zvýšené mechanické odolnosti lan jako celku. Na trhu budou k dispozici lana v úpravě standard a teflonované úpravě Protect Shield.

Parametry lan jsou vyváženy tak, že dávají lanům vynikající ohebnost, kompaktnost, a především odolnost, další předností je snadné vázání a rozvazování uzlů. Významným benefitem lan je silný oplet s výbornou odolností proti oděru. Lan netvrdnou, fungují s většinou dostupných jistících prostředků.

Díky své jedinečné sendvičové konstrukci pletených vrstev a použitím speciálně vyvinutých staplových vláken jsou statická lana schopna podržet zavěšenou osobu nebo břemeno i v případě značného poškození opletu nebo jádra, aniž by došlo k úplnému přetržení lana a k následnému pádu zavěšené osoby.

Stejnou technologií vyrobené plovoucí canyoningové lano Salamander má i po opakovaném namáčení ve vodě výbornou uzlovatelnost, zachovává si měkkost a zvýšenou voděodolnost– vlastnosti, které jej předurčují k použití především při canyoningu, kam svým zaměřením primárně míří. Salamander je lehké lano, kterési díky své konstrukci ponechává své uživatelsky přívětivé vlastnosti po dlouhou dobu. Konstrukce a použité materiály pomáhají minimalizovat srážlivost lana ve vlhkém prostředí.

Řez lanem Hattrick 10.2

3180

Řez lanem Hattrick 9.7

3181

Řez lanem Secure

3182

Řez lanem Salamander

3183
„Navaž“ se s TENDONEM i na e-mail.
zavřít