Vyhledat Menu
Tenote

Technologie Secure

Lana vyrobená touto technologií se skládají ze 4 vrstev, což je typickým rysem nových produktů – paralelní jádro spolu s pleteným jádrem, pletený mezioplet a nakonec jediná na pohled viditelná vrstva - pletený SBS oplet. Použitým materiálem ve všech čtyřech vrstvách je polyamid, který má v případě meziopletu speciální úpravu – staplové vlákno. Kombinací použitých vrstev a úprav materiálu je dána zvýšená vysoká ODOLNOST celku. Lana nabízejí vyvážené parametry a velmi příjemnou MANIPULACI. Při používání udržují kruhový tvar, takže dobře procházejí libovolnými jistítky. Použitá technologie výrazně eliminuje posuv opletu. Materiál a technologie přispívají ke zvýšené mechanické odolnosti lan jako celku. Na trhu budou k dispozici lana v úpravě standard a teflonované úpravě Protect Shield.

Parametry lan jsou vyváženy tak, že dávají lanům vynikající ohebnost, kompaktnost, a především odolnost, další předností je snadné vázání a rozvazování uzlů. Významným benefitem lan je silný oplet s výbornou odolností proti oděru. Lan netvrdnou, fungují s většinou dostupných jistících prostředků.

Díky své jedinečné sendvičové konstrukci pletených vrstev a použitím speciálně vyvinutých staplových vláken jsou statická lana schopna podržet zavěšenou osobu nebo břemeno i v případě značného poškození opletu nebo jádra, aniž by došlo k úplnému přetržení lana a k následnému pádu zavěšené osoby.

Stejnou technologií vyrobené plovoucí canyoningové lano Salamander má i po opakovaném namáčení ve vodě výbornou uzlovatelnost, zachovává si měkkost a zvýšenou voděodolnost– vlastnosti, které jej předurčují k použití především při canyoningu, kam svým zaměřením primárně míří. Salamander je lehké lano, kterési díky své konstrukci ponechává své uživatelsky přívětivé vlastnosti po dlouhou dobu. Konstrukce a použité materiály pomáhají minimalizovat srážlivost lana ve vlhkém prostředí.

Řez lanem Hattrick 10.2

3180

Řez lanem Hattrick 9.7

3181

Řez lanem Secure

3182

Řez lanem Salamander

3183
Vstup do světa TENDON. Lezení, tipy, soutěže a novinky.
zavřít