Vyhledat Menu
Tenote

Regionální Tendon Cup - závody mládeže v lezení na obtížnost v Lanškrouně

Letošní regionální Tendon CUP v lezení dětí a mládeže na obtížnost se uskutečnil oproti listopadové tradici už 22. září. Pro místní pořadatele z HK Lanškroun o. s. to byl letos již pátý ročník, takže mohli čerpat bohaté zkušenosti z předchozích let. Jednoduché to však ani přesto nebylo, neboť od srpna procházela stěna významnou rekonstrukcí, při které byla vyměněna většina přichycovacích matic ve stěně. I když zde členové oddílu odpracovali desítky brigádnických hodin, závodní cesty se „ladily“ do poslední chvíle.

O perníkovou lanškrounskou korunu si letos přijelo zazávodit rovných 89 sportovců od Nového Boru po Ostravu a od Orlové po Břeclav. Po změně pravidel se letos soutěžilo ve čtyřech věkových kategoriích. Ještě loni nejsilnější skupina D se rozdělila na D a E, naopak slaboučké áčko se spojilo s kategorií B, což přineslo o dost vyrovnanější početní stavy v jednotlivých kategoriích.

Nejmladší děvčata i kluci z „éčka“ byli velmi vyrovnaní a o pořadí rozhodlo až superfinále. Mezi děvčaty se nejlépe dařilo Elišce Bulenové z CC Ruzyně, klukům dominoval Jan Šimůnek z Nového Boru. Zlato pro kategorii D putovalo tentokrát do Pustiměře společně se Simonou Brhelovou. Jakub Skoupý si ve stejné věkové skupině dolezl pro prvenství díky třem bezchybným topům. Velmi vyrovnaná kategorie C se nakonec nejlépe povedla ostřílené závodnici Terezii Laubrové z Pustiměře. Mezi chlapci si na stupně vítězů zaslouženě stoupnul Matěj Burian z Brna. Domácí Terka Kostelecká (první v průběžném pořadí seriálu závodů) v obtížné stropové cestě brala „jen“ třetí místo. Pěkné lezení v těžkém stropu předvedla v kategorii B nejen Veronika Scheuerová s Andreou Pokornou, které startovaly mimo soutěž, ale i Lucka Kupčíková z Pustiměře, která se stala i celkovou vítězkou. O pěkný sportovní zážitek se postarali Denis Pail a domácí Zbyšek Černohous. Oba po dvou topech v kvalifikaci postupovali do finále béček z prvního místa. Shodný výsledek se opakoval i ve finále, a tak o konečném pořadí rozhodovalo superfinále, kde o dva roky starší Denis dokázal, že má více sil i zkušeností a zaslouženě zvítězil. Trochu mu to však ulehčil i samotný Zbyšek, kterému se podařilo v náročném místě špatně cvaknout lano, a náprava ho stála příliš mnoho sil.

Závod se pod vedením Jirky Černohouse a hlavního rozhodčího Martina Macka vyvíjel ve svižném tempu a bez zbytečných zádrhelů.

Za pořadatele závodu - František Teichmann

„Navaž“ se s TENDONEM i na e-mail.
zavřít