Vyhledat Menu
Tenote

Novinky - Elite

Jednoduché dynamické lano Hattrick 10.2 jsme dokonale přizpůsobili potřebám všech sportovcůa lezců - od těch začínajících až po profesionály. Parametry lana jsou vyváženy tak, že dávají lanu vynikající ohebnost, kompaktnost, a především odolnost. Jeho další předností je snadné vázání a rozvazování uzlů. Významným benefitem lana je silný oplet s výbornou odolností proti oděru. Lano netvrdne, funguje s většinou dostupných jistících prostředků.

Statické lano Secure s průměrem 11 mm je určeno pro použití všude tam, kde hrozí nebezpečí poškození opletu a jádra. Lano Secure je určeno pro záchranu zraněných, manipulaci s předměty a práci ve výškách a nad volnou hloubkou. Splňuje nejnáročnější požadavky záchranářů, hasičů, výškových specialistů a všech ostatních profesionálů, kteří vyžadují nejvyšší kvalitu při každodenním nasazení.

Opravdovou špičkou je plovoucí canyoningové lano Salamander. S 10,2 milimetry průměru má i po opakovaném namáčení ve vodě výbornou uzlovatelnost, zachovává si měkkost a zvýšenou voděodolnost - vlastnosti, které jej předurčují k použití především při canyoningu, kam svým zaměřením primárně míří. Salamander je lehké lano, kterési díky své konstrukci ponechává své uživatelsky přívětivé vlastnosti po dlouhou dobu. Konstrukcea použité materiály pomáhají minimalizovat srážlivostlana ve vlhkém prostředí. Salamander má silnější a hrubší oplet, plave na vodě. Díky použité technologii výroby představuje statické lano, vyznačující se minimální průtažností. S cílem usnadnit identifikaci lana i ve ztížených podmínkách hlubokých a tmavých kaňonů je vyráběno ve výrazné barevné kombinaci.

Celou řadu doplňuje 6 mm silná reep šňůra Elite,robustní výrobek s nulovým posuvem opletu. Výrobek s jednoduchým univerzálním použitím. Pomocná horolezecká šňůra je užitečným pomocníkem pro všechna vertikální dobrodružství, záchrany a sebejištění, ale její využití je téměř nekonečné.

Lana z řady Elite mají jedinečné vlastnosti, které je odlišují od řady podobných lan ve svých kategoriích:

  • BEZPEČNOST
  • ODOLNOST
  • PŘÍJEMNOU MANIPULACI

Nová lana a šňůry z řady Elite jsou vyrobena speciální patentovanou technologií, jejímž primárním cílem je zvýšení bezpečnosti uživatelů při používání lan. BEZPEČNOST je hlavní předností lan, která mají ambice stát se nejžádanějšími lany ve svých kategoriích na světovém trhu. Použitá technologiei při přeseknutí opletu zabraňuje úplnému přetržení lana a ponechává čas na rychlý únik z nebezpečné situace.

Dynamické lano Hattrick 10.2 se skládá ze 4 vrstev, což je typickým rysem našeho nového produktu – paralelní jádro spolu s pleteným jádrem, pletený mezioplet a nakonec jediná na pohled viditelná vrstva - pletený SBS oplet. Použitým materiálem ve všech čtyřech vrstvách je polyamid, který má v případě meziopletu speciální úpravu – staplové vlákno. Kombinací použitých vrstev a úprav materiáluje dána zvýšená vysoká ODOLNOST celku.Nabízí vyvážené parametry a velmi příjemnou MANIPULACI s tímto lanem. Při používání udržuje kruhový tvar, takže dobře prochází libovolnými jistítky, použitá technologie výrazně eliminuje posuv opletu. Materiál a technologie přispívají ke zvýšené mechanické odolnosti lana jako celku. Na trhu bude k dispozici v úpravě standard a teflonované úpravě Protect Shield.

Statické lano Secure se stejně jako Hattrick skládá ze 4 vrstev. Díky své jedinečné sendvičové konstrukci pletených vrstev a použitím speciálně vyvinutých staplových vláken je lano schopno podržet zavěšenou osobu nebo břemeno i v případě značného poškození opletu nebo jádra, aniž by došlo k úplnému přetržení lana a k následnému pádu zavěšené osoby.

Celá řada Elite je vyráběna v České republice patentovanou technologií Secure. Díky této technologii snesou produkty vyšší mechanickou zátěž a najdou uplatnění hlavně v situacích, kde může při manipulaci dojít k prodření nebo porušení opletu.

Vstup do světa TENDON. Lezení, tipy, soutěže a novinky.
zavřít