Vyhledat Menu
Tenote

Novinky

Ze skalek do mekky lezení - Chamonix

Chamonix je pro velkou část horolezců mekkou klasického alpinismu. Pokud miluješ hory, skvělou žulu, drsnější podmínky a tradiční lezení, není lepšího místa, kam jet v létě potrénovat svůj morál.

20. 12. 2016
více

Krok za krokem. Adam Ondra vylezl Dawn Wall

Je to tak. Adam Ondra udělal po Kevinovi a Tommym druhý přelez nejtěžší big wallové cesty na světě, Dawn Wall 5.14d na El Capitána v Yosemitech. Připravili jsme pro vás časovou osu, jak Adam stěnu zdolával.

21. 11. 2016
více

VIDEO: Voie Petit 8b na Grand Capucin

Záznam pokusu Honzy Zbranka a Ondry Tůmy v cestě Voie Petit 8b na Grand Capucin. Nenajde se tolik krásných a kompaktních žulových stěn, kde vedou takto krásné cesty. Honza i Ondra ze sebe dali vše, ale pro čistý přelez se budou muset vrátit někdy příště.

01. 09. 2016
více

Tři nová lana TENDON: na sportovky, do hor, na canyoning

Opět po roce je veletrh OUTDOOR ve Friedrichshafenu událostí, na kterou se outdooroví nadšenci bezmezně těší. Nelítostným tempem procházejí od expozice k expozici a zjišťují, že vlastně potřebují kompletně novou výbavu, protože bez těchto nových vychytávek se prostě nedá přežít.

14. 07. 2016
více

Pozvánka na OUTDOOR Friedrichshafen 2016

Po roce jsme tu opět s pozvánkou na naší expozici v rámci famózního veletrhu outdoorového sportu. Najdete nás jako vždy součástí Czech village v hale B2 s číslem stánku 404. Technologická řešení se neustále zlepšují a nabízejí ještě lepší produkty. Ani TENDON není v tomto ohledu pozadu.

08. 07. 2016
více

FYQ: Sacred Amphitheater

Poté co mě nominovala Markéta Hanáková, jsem přemýšlel, co bych tak asi považoval za správný příspěvek do FYQ. Dle jejího vysvětlení mě nominovala, protože mé životní heslo je: „Nehledej výmluvy, přijímej výzvy“. 

30. 05. 2016
více

Verdon a Ramirole

Lezení zaměřené spíše tréninkově, hlavně neztratit kontakt se skálou a úplně nevypadnout z formy. Pro tento účel jsem si našla projekt zcela ideální - skoro čtyřicetimetrové , docela "hard core" 8a+ Slayer Speed s dvacetikrokovou, obtížnostně gradující sekvencí na konci.

26. 05. 2016
více

Poslední výzva: vyhraj zájezd do norského Flatangeru

Máme tady poslední výzvu pro zájemce o týdenní lezecký výjezd do Flatangeru a den strávený s nejlepším světovým lezcem Adamem Ondrou. Stačí vyprávět svůj lezecký příběh, který pro tebe hodně znamenal. 
23. 05. 2016
více

Soustředění Komorního výtahu

Zúčastnili jsme se soustředění na Kalymnose a dělali jsme i pár cest na Sardinii, kde nám Vaše lana velmi pomohla k přelezům dlouhých cest (Sikati cave, Grande Grotta, na Sardinii vznikly zcela nové cesty v obří jeskyni...).
18. 05. 2016
více

FYQ - Tříletý boj s Epitou

Po dlouhém bádání jsem našel cestu, která by se stala mým prvním 7c, Epitu. Je to nejjednodušší 7c v krase, říkali. Je to max 7b+, říkali. Dva kroky a máš to, říkali. Tako jo, šel jsem do ní.
17. 05. 2016
více
„Navaž“ se s TENDONEM i na e-mail.
zavřít