Vyhledat Menu
Tenote

Muchovman 2010

Muchovman je závod družstev pořádaný v duchu hesla „ve dvou se to lépe táhne“ a je nápadem nadšenců z Velkých Hamrů, Tanvaldu a okolí.

V sobotu 14. května absolvovaly trasu závodu tříčlenné týmy ve složení LEZEC – CYKLISTA – BĚŽEC.

Štafetu rozbíhal lezec, který po zdolání 4 věžiček a umělé stěny předal pomyslný štafetový kolík cyklistovi. Ten jej po zdolání třináctikilometrového okruhu předal „svému“ běžci. Cílem je po uběhnutí vytýčené trasy a zdolání vrcholu Muchova Hospoda ve Vrších. Titul Muchovman 2010 náleží nejrychlejšímu družstvu.

Lezeckou část závodu jsme vybavili lany TENDON.

Ani chladné a deštivé počasí neodradilo více než 300 závodníků od účasti v 7. ročníku štafetového závodu družstev a jednotlivců MUCHOVMAN 2010, letos opět zařazeného do Poháru Čech štafet. Týmy složené z lezce, cyklisty a běžce se v sobotu 15. května sešli tradičně ve Zbytkách v Hospodě ve Vrších, aby se společně pokusili vybojovat co nejlepší umístění v jedné z mnoha kategorií nebo přímo titul MUCHOVMAN 2010 pro nejrychlejší tým.

Počasí účastníkům, stejně jako vloni, příliš nepřálo. Lezcům skály důkladně promáčel déšť v předešlých dnech a jako by to bylo málo, ještě se výrazně ochladilo. Cyklisté se ze svého okruhu vraceli zablácení, často i s krvavými šrámy a běžci znavení z tratě plné kluzkých kamenů a kořenů. Obdiv a úctu proto zaslouží každý, kdo do závodu nastoupil.

Nejrychlejším družstvem a tedy držitelem titulu MUCHOVMAN 2010 se nakonec stal časem 1:11:34,1 JANČI Ski Tým ve složení Vít Zahula, Martin Hušek a Vojtěch Prášil. Vyhlášeni a odměněni byli i vítězové kategorií tým nad 30 let, tým nad 40 let, tým ženy, tým Rodina a také jednotlivci, kteří všechny disciplíny absolvovali sami. Ten, kdo nestál na bedně tajně doufal v tradiční tombolu, ve které byl kromě jiných hodnotných cen losován cykloturistický zájezd do Rakouska od CK TRIP.

Závěrečnou afterparty letos ozdobilo famózní a živelné vystoupení skupiny HUDBA TANVALD a konírna tradičně patřila Chilli bandu.

Závěrem je třeba poděkovat všem závodníkům za excelentní výkony, sponzorům a partnerům za přízeň a městu Velké Hamry, městu Tanvald, městu Smržovka a obci Zásada za podporu. Velký dík pak náleží generálnímu partneru celé akce – stavební společnosti SIZ s.r.o.

Více informací o celé akci na www.muchovman.net.

Jan Kuna

Vstup do světa TENDON. Lezení, tipy, soutěže a novinky.
zavřít