Vyhledat Menu
Tenote

Mezinárodní lezecký týden v Ádru

V polovině září (16.-23.9.) hostily Adršpašsko-teplické skály a přilehlý Křižák mezinárodní lezeckou společnost: Sedmnáct lezců ze Skandinávie, Polska, Rumunska i zemí Beneluxu sem přijelo na pozvání Českého horolezeckého svazu, seznámit se s lezením na slavných a současně obávaných českých píscích. Zorganizování akce bylo inspirováno mezinárodními lezeckými setkáními British Mountaineering Club a iniciováno Radkem Lienerthem, který se akcí BMC několikrát zúčastnil a navrhl, že bychom obdobnou akci mohli uspořádat i u nás.

Organizací akce, kterou jsme začali připravovat na konci loňského roku, byl pověřen iniciátor Radek Lienerth a Zbyšek Česenek, znalec místního lezení a člen tehdejšího výkonného výboru zodpovědný za oblast skalního lezení. Především jim dvěma, ale také lezcům, kteří „hosty“ po celý týden provázeli, vybírali a lezli s nimi ty nejlepší „prásky“, patří velké poděkování. Vše dokázali zorganizovat ve svém volném čase a s omezenými finančními prostředky, tedy za podmínek, které nemohou konkurovat již zmíněným akcím BMC.

Poděkování patří také firmám, které akci podpořily - Tendon věnoval každému účastníkovi sadu nepostradatelných smyček a Rock Empire expresky - a také obci Adršpach, která akci zaštítila.

Na programu bylo samozřejmě hlavně lezení, ale čas byl i na promítání filmů, obrázků a povídání, např. s předsedou Jamesu Igorem Kollerem, který své vyprávění o prvovýstupu Hrana Kalamárky doplnil tím, že před přednáškou cestu 35 let od prvovýstupu RP přelezl.

Reakce zahraničních účastníků i těch, kteří s nimi pár dní na Broumovsku strávili, jasně ukazují, že International Trad Sandstone Meet se povedl, a že podobná akce, ať už v této oblasti nebo např. v Labských pískovcích, stojí za opakování.

Celý článek: www.horosvaz.cz/sportovni-lezeni-a-bouldering
Fotky:
www.horosvaz.cz/galerie-hory-skaly-skialp


„Navaž“ se s TENDONEM i na e-mail.
zavřít