Vyhledat Menu
Tenote

LSJ Javorník

12. dubna 2010

Tak je to za námi, bez ztráty na životech a snad i psychické újmy některých z pořadatelů či účastníků soutěže! Historicky první ročník lezeckých závodů konajících se v Javorníku dne 10. 4. 2010 pod pořadatelskou záštitou LSJ (Lezecká skupina Javorník) se dle mého názoru velmi vydařil! Své lezecké schopnosti si závodníci mohli změřit v trojboji, který se skládal z těchto tří disciplín - 1. lezení na čas, 2. lezení na obtížnost a 3. bouldering. V sobotním závodu se na startu sešlo celkem 29 lezců, z toho 4 v kategorii Žačky (do 14let), 7 v kategorii Žáci (do 14let), 3 v kategorii Junioři (do 18let), 3 Ženy a 12 Mužů. První ročník soutěže byl zahájen milým přivítáním Tomáše Nemeškala (předseda ASPV Javorník) a na něj navazoval několika slovy o pravidlech soutěže Martin "Lomi" Lomáz. Poté nezbývalo, než prohlásit soutěž za zahájenou a poslat účastníky konkrétních disciplín protáhnout se do izolace. První soutěžní disciplínou byl bouldering a začínalo se od nejmladších účastníků až po ostřílené lezce. V kategorii Žačky topovaly (TOP - dosáhnutí konečného bodu lezecké cesty) tři účastnice, přičemž o pořadí rozhodovala rychlost. V kategorii Žáci to bylo pět účastníků, přičemž pravidla hodnocení byla stejná jako u předchozí kategorie. U Juniorů topoval pouze jeden účastník a stejně tak to bylo i u žen. U mužů topovalo šest lezců. Při nedosažení TOPu rozhodovala délka dolezu. Následovala disciplína lezení na rychlost doprovázená lezením na obtížnost Žáku/Žákyň a Žen. Poté se v lezení na obtížnost utkala kategorie Juniorů a zbývající mužská kategorie. V případě bodové shody se lezly tzv. rozstřelové cesty. V kategorii Žačky topovaly v lezení na obtížnost všechny účastnice, u žáků to bylo již jen pět účastníků. Kategorie Juniorů byla cesta zřejmě obtížnější, protože netopoval ani jeden z účastníků. Velmi povedený přelez předvedla Zuzana Zbranková (HO Jeseník), jež jako jediná ve své kategorii (Ženy) topovala. U mužů topoval také pouze jediný účastník, a to velmi nadaný lezec Petr Čermák (HO Jeseník), který svým věkem patnácti let spadá pod Juniory, ale sám se nechal zapsat mezi Muže, aby jak sám řekl "měl nějakou konkurenci" (celkově pak skončil na krásném 4. místě).

Síly všech závodníků byly velmi vyrovnané, avšak na bedny vítězů mohou jen ti nejlepší a protentokrát to byli tito: za kategorii Žačky - 1. místo obsadila Kostelecká Tereza (HK Lanškroun), 2. místo Skopalová Tereza (LSJ) a o 3. místo se strhl velmi nerozhodný boj, jež nakonec po následujícím rozstřelu (přelez 3 různých cest) vyhrála Zatloukalová Michaela (HO Šternberk) a nechala Kačku Rychlou pod stupněm vítězů (LSJ). V kategorii Juniorů to byly také nervy až do poslední vteřiny, avšak cesty na obtížnost rozhodly - 1. místo Mikiska Ondřej (KH Olomouc), 2. místo Malíř Jiří a 3. místo Velikovský Jakub.

U žen bylo pořadí následující - 1. místo obsadila Zbranková Zuzana (HO Jeseník), 2. místo Tomancová Zuzana (HO jeseník) a krásné 3. místo zbylo na čtrnáctiletou Štepánovou Anetu (HO Šternberk). Kategorie mužů nám předvedla opravdový boj "tělo na tělo" avšak pomyslnou korunku mohl získat jen jediný a tím byl tentokrát Šrom Michal (HO Atlas Opava), stříbro získal Šilhan Radek (HO Šternberk) a bronz zbyl na Matese Navrátila (HO Jeseník). Kompletní výsledky jsou k nahlédnutí na:http://lsj.blog.cz/1004/vysledky-prvnich-zavodu Poté už se jen rozdaly medaile a krásné ceny a závodníci se mohli spokojeně rozjet do svých domovů. Myslím, že se nám první ročník závodů suprově vydařil a každý si pěkně zalozil, a pokud se někde vloudila chybka, tak může být pouze stimulem k nápravě v dalších ročnících, na které se spolu s Vámi určitě těšíme! O celou akci se nám postarala Lezecká skupina Javorník - tímto všem, co s tím měli co dočinění děkuji a těším se na další ročník! Ale jmenovitě bych zde chtěla přeci jen zmínit jednoho našeho člena, a tím je Pavel Janeček, který má vlastně v celé této akci prsty a byl jakýmsi pomyslným "nakopnutím" k celé realizaci, takže díky Pavle! O stavbu cest se postarali členové LSJ (Munďa, Lomi, Franta, Peťan, Pítrs, Žaba a jiní), Barča zapisovala výsledky, rozdávala ceny, prezenci a výsledky v počítači zpracovával Adam, životy zachraňovala Pavča a o kuchyňku se starala Juju. Velké poděkování patří rozhodčí Janě Čížkové z HO Jeseník. Závod se uskutečnil za sponzorské podpory: Kolimax; Rychlebskéstezky.cz; Tendon; Saltic; Horská chata Olšanka; Bernartwood; TJ SPV Javorník; ZŠ Javorník a LSJ. Tímto všem děkujeme za podporu!

Fotky z akce k nahlédnutí na
http://lsj.rajce.idnes.cz/

Videa boulderů
http://www.youtube.com/watch?v=CDJlk97xfUg
http://www.youtube.com/watch?v=2H9Zlq5hwvw
http://www.youtube.com/watch?v=howA2tAbjRI
http://www.youtube.com/watch?v=T_lYaO7iWrY


Vstup do světa TENDON. Lezení, tipy, soutěže a novinky.
zavřít