Vyhledat Menu
Tenote

Faith Dickey

Jméno?

Faith Dickey

Bydliště?

USA, Evropa

Jak jsi se dostala ke slacklinám?

Se slacklinama jsem začala v parku ve svém rodném městě v Austinu v Texasu. O rok později jsem jela cestovat do Evropy a setkala se highlinery a lezci, kteří mě zasvětili do obou sportů. Vytvořili jsme Highline tým, který se specializuje na dělání nových highline, což často zahrnuje taky vysokohorskou turistiku a horolezectví, aby mohla vzniknout nová highline.

V kolika letech jsi začala s highlinama?

19

Jaký druh lezení preferuješ?

Miluji pískovcové lezení v České republice. Lezení s uzly vyžaduje soustředění a klid, stejně jako highlining. Můj druhý oblíbený druh lezení je vertikální, technické sportovní lezení. Spáry mají v mém srdci také své zvláštní místo! Co se týče slackline, highlining je můj oblíbený druh balancování.

Tvoje nejoblíbenější lezecká oblast?

Ze všech míst kde jsem kdy byla, miluji nejvíc Ostrov v ČR. Není to největší pískovcová oblast v ČR, ale je to kouzelné místo a mám tam mnoho přátel. Také sem každý rok v září jezdím na „Womens Highline Meeting“. Dalšími oblastmi, které mám ráda a často se sem vracím, jsou Yosemity (USA), Moab a Joshua Tree. Doufám, že letos strávím více času v horách.

Tvůj nejsilnější slacklinový zážitek?

V roce 2010 jsem přešla 67 metrů dlouhou highline a na chvíli tak držela světový rekord s muži. Bylo to poprvé v Highliningu, kdy ženy i muži předvedli stejný výkon. Bojovala jsem tvrdě, abych highlinu přešla, a moje motivace byla čistě osobní, až později mi došlo, že to byl rekord. Teď mám za sebou mnohem delší highliny, ale vzpomínka na tvrdý boj a nevzdávat se mě pořád posouvá dodnes.

Co považuješ za svůj nejlepší sportovní výkon?

Moje nejdelší highline je 105 m dlouhá, a na tento úspěch jsem opravdu pyšná, protože to trvalo téměř 3 roky, než jsem se dostala přes 100 m značku. Před dvěma lety jsem šla v Ostrově 96,5 m dlouhou highline a i když jsem byla spokojená se svým výkonem, zbývalo mi už jen 3,5 m k vysněnému cíli! Na jaře roku 2014 jsem cestovala do Moabu v Utahu a zaměřila se na překročení 105 m dlouhé highline "Tree Bones" a po více než 25 pokusech, se mi ji podařilo přejít. Jsem poctěna, že jsem jako první žena dosáhla trojnásobného prvenství v přechodu highline na délku!

Tvoje nejlepší umístění v závodech?

Ženský světový rekord v Highline – délka 105 m
Ženský světový rekord ve Free Solo Highline – délka 28 m
Ženský světový rekord v Highline na vysokých podpadcích – délka 14 m
Nejvíce ženských prvních pokusů, nejvíce překonaných ženských highline...

Co bys o sobě ráda prozradila ostatním?

Moje metoda v highliningu je, pokaždé se posouvat za hranici svých limitů. Když jsem zcela vyčerpána a mám pocit, že znovu už to zkusit nemůžu, vždycky dám ještě jeden pokus. Mým cílem v příštím roce je zaměřit se více na „Alpine Highline projekty“, kde je pro úspěch nezbytná vysokohorská turistika, sportovní lezení a horolezectví.

Volný čas?

Hraju na ukulele, surfuju v Kalifornii, kreslím nebo si čtu.

Trénuješ?

Na dlouhých slacklinách mezi stromy trénuji koncentraci a své tělo. Surfování a lezení pro mne znamenají taky dobrý trénink.

Osobní vzor?

Lynn Hill, Jerry Miszewski

Plány do budoucna?

Doufám, že tuto zimu přejdu velké highliny v Moabu v Utahu a vytvořím tady taky nějaké nové. Doufám, že se svým „Somewhereelseland“ týmem zamíříme příští rok do zemí třetího světa navázat nové highliny, a na jaře se snad vydám do pohoří Sierra v USA se svým „Womens Highline týmem“ s G4G projektem udělat Alpine Highline expedici.

Oblíbené jídlo?

Zmrzlina, výpečky, salát

MyTENDON – jaká lana používám?

Nejradši mám Master 8,9. Používaám je jako dvojčata na vícedélkové lezení a jako jednoduché lano je zároveň perfektní jako jištění pod highlinou. Taky používám „rope protektory“ od TENDONu jako ochranu statických lan přes ostré hrany, sedí zároveň dobře taky na highlinu a zabraňují tak ničení skály.


Vstup do světa TENDON. Lezení, tipy, soutěže a novinky.
zavřít