Vyhledat Menu
Tenote

Boje o Lanškrounskou korunu

Boje o Lanškrounskou korunu

Finále závodu Tendon Cup v lezení na obtížnost, 13. 11. 2010

V sobotu 13. listopadu proběhl v prostoru lanškrounské horolezecké stěny letos již pátý závod v lezení na obtížnost moravské sekce Tendon Cup 2010. Lanškrounská Koruna již tradičně uzavírá celý seriál závodů a tak zde proběhlo také vyhlašování celkových výsledků. Oproti loňskému roku sice o trochu poklesl absolutní počet účastníků ze 100 na 93, ale vzhledem k nejmladší kategorii D, která sama o sobě měla přes 50 startujících se o další ročníky neobávám. Závody u nás v Lanškrouně mají několik specifik. Troufám si tvrdit, že krom náročného jeskyňovitému profilu stěny je to také vynikající kuchyně a promakaná organizace, která letos slavila nebývalý úspěch, když poslední závodník dolezl už ve tři hodiny. Jen škoda, že se tělocvična nedá „přifouknout“ a dochází k tradičnímu tísnění přítomných. Za to, že se i přespolní dostali domů včas je potřeba poděkovat stavitelům cest Martinu Břízovi, Davidu Urbáškovi, Martinu Šifrovi a Vladimíru Skalickému a všem rozhodčím v čele s Miroslavem Dosedělem ze Svitav.

V Lanškrouně až na výjimky platilo, že ti nejlepší jen potvrdili skvělou výkonnost z předchozích závodů. V kategorii D se o co nejlepší umístění „poprali“ Matyáš Urban (HO Opice Lukavice) s Jakubem Šenkýřem (H-Team Pardubice). Pomyslnou Lanškrounskou Korunu si na hlavu nasadil Matyáš, byť v absolutním pořadí dosáhl prvenství v Lanškrouně druhý Jakub. Mezi děvčaty nebylo co řešit. Hana Křížová (SASM Líšeň) zaváhala jen v Orlové, jinde neopustila pozici nejlepší závodnice.

Céčku až do června zaslouženě kraloval Petr Kliger (Yetti club Trutnov). „Bohužel“ jeho výkonnost ho katapultovala mezi ty nejlepší také v Českém poháru a tak už po prázdninách v Tendonu nestartoval. I s absencí dvou závodů skončil na třetím místě. Boj o absolutní prvenství tak vzplál mezi domácím Zbyškem Černohousem (HK Lanškroun o.s.) a Matějem Plšičíkem (H-Team Pardubice). Zbyšek zaváhal v kvalifikaci a tak si zasloužené vavříny odvezl do Pardubic Matěj, byť vítězem se v Lanškrouně stal celkově pátý Jan Šilar (KH Horní Čermná).

Mezi céčkovými děvčaty byly po celou dobu také velmi těsné rozdíly, takže o konečném umístění se rozhodovalo zase až v posledním závodě. Eliška Vlčková (Rocky Monkeys - Sokol Brno 1) potvrdila podzimní formu a vítězstvím v Lanškrouně si zajistila i celkové prvenství. Domácí Anna Peichlová (HK Lanškroun o.s.) bojovala s nachlazením i zrádností stropu úspěšně. Skončila druhá, ale to stačilo „pouze“ na celkový bronz. Absolutní stříbro totiž putovalo do Prostějova za Terezou Sadílkovou (HO SK Železárny Prostějov), která v Lanškrouně dolezla třetí.

Chlapeckému béčku kraloval po celý rok Marek Škorpil (HO Opice Lukavice). Nezaváhal ani v Lanškrouně a stylem start cíl zvítězil bez ztráty jediného bodu i v celém moravském seriálu. Do puntíku stejně to vypadalo také v béčkách u děvčat, kde se o to zasloužila Andrea Pokorná (HK Lanškroun).

V áčkách měla v Lanškrouně největší motivaci průběžně nejlepší dvojice závodníků. Ti se v pořadí na prvních pozicích střídali a tak až do 13. listopadu zůstalo vše otevřené. Se stropem v Lanškrouně si nejlépe poradil Vítězslav Kučera ( 155 HO Vsetín), který skončil první i v absolutním pořadí. Druhý Jaroslav Vystavěl (SPL Pustiměř) sice předvedl nejlepší výkon letošního ročníku, nicméně to v konečném pořadí stačilo „jen“ na třetí místo, když to druhé udržel i ze čtvrté pozice v Lanškrouně Michal Petřek ( Rocky Monkeys -Sokol Brno 1). Soutěž děvčat kategorie A se částečně rozpadla vlivem dobrého umístění v Českém Poháru, které některým závodnicím znemožnilo start v rámci Tendonu. Bohužel se mi však zdá, že těm ostatním se prostě už nechtělo. V podzimních závodech v Jeseníku a Lanškrouně tak v této kategorii už nestartovala žádná závodnice a první zůstala už od závodů v Orlové Eva Křížová (SASM Líšeň).

Ředitel závodů Jirka Černohous sice tvrdil, že za příznivým průběhem závodů je týmová práce, ale všichni víme, jaký podíl leží na něm, takže nelze něž poděkovat jemu, všem pořadatelům z HK Lanškroun o.s., HK Horní Čermná a sponzorům. Jmenovitě: ČHS, město Lanškroun. Firmy Lanex Bolatice, Schott Lanškroun, Rem-Technik Brno, AIX Praha, Raveltik Kolšov, Vondra a Vondra Luková, čalounictví Martin Bříza Dolní Čermná, Sun-Sport Martin Joza Lanškroun, stavební firma Pavel Dařílek Žichlínek, kovoobrábění Hacura Linhartice a Internetový obchod Horoknihy.cz

František Teichmann

Účast: 50 chlapců, 43 děvčat
nejmladší chlapec a děvče: Tomáš Cibulka (5 let) z Vyškova, Ester Kellerová z Horní Čermné (6 let).

Výsledky chlapci

kat D: (2000 a mladší)

1.Matyáš Urban (HO Hopice Lukavice), 2. Jakub Šenkýř (H-Team Pardubice), 3. Tomáš Kocián (HO Komorní výtah Liberec)

TC Morava: 1. Jakub Šenkýř ( H-Team Pardubice), 2. Matyáš Urban (HO Hopice Lukavice), 3. Lukáš Doleček (HK Lanškroun)
kat C: (1999 - 1998)

1. Jan Šilar (HK Horní Čermná), 2. Matěj Plšičík (H-Team Pardubice), 3. Jan Švec (Club Sportu Jihlava)

TC Morava: 1. Matěj Plšičík ( H-Team Pardubice), 2. Zbyšek Černohous (HK Lanškroun o.s.), 3. Petr Kliger (Žacléř, Yetti club Trutnov)
kat B: (1997 - 1996)

1. Marek Škorpil (HO Hopice Lukavice), 2. Miroslav Doseděl (Svitavy, HK Lanškroun), 3. Jakub Plšičík (H-Team Pardubice)

TC Morava: 1. Marek Škorpil (HO Hopice Lukavice), 2. Jan Doseděl (Svitavy, HK Lanškroun), 3. Miroslav doseděl (Svitavy, HK Lanškroun),
kat A: (1995 - 1994)

1. Vítězslav Kučera (155 HO Vsetín), 2. Jaroslav Vystavěl (SPL Pustiměř) , 3. Pavel Krupský (Rockey Monkeys, Sokol Brno 1)

TC Morava: 1. Vítězslav Kučera (155 HO Vsetín), 2. Michal Petřek (Rockey Monkeys, Sokol Brno 1), 3. Jaroslav Vystavěl (SPL Pustiměř)

Výsledky děvčata

kat D: (2000 a mladší)

1.Křížová Hana (SASM Líšeň), 2. Adéla Jeníková (H-Team Pardubice), 3. Sabina Večeřová (Rockey Monkeys, Sokol Brno 1)

TC Morava: 1.Křížová Hana (SASM Líšeň), 2. Adéla Jeníková (H-Team Pardubice), 3. Eliška Poláková (HK Lanškroun)

kat C: (1999 - 1998)

1. Eliška Vlčková (Rockey Monkeys, Sokol Brno 1), 2. Anna Peichlová (HK Lanškroun o.s.), 3. Tereza Sadílková (HO SK Železárny Prostějov)

TC Morava: 1. Eliška Vlčková (Rockey Monkeys, Sokol Brno 1), 2. Tereza Sadílková (HO SK Železárny Prostějov), 3. Anna Peichlová (HK Lanškroun o.s.)

kat B: (1997 - 1996)

1. Andrea Pokorná (HK Lanškroun) , 2. Urbanová Lucie (Rockey Monkeys, Sokol Brno 1), 3. Natálie Drinková (Rockey Monkeys, Sokol Brno 1)

TC Morava: 1. Andrea Pokorná (HK Lanškroun) , 2. Urbanová Lucie (Rockey Monkeys, Sokol Brno 1), 3. Kubínová Eliška (HO Atlas Opava)

Kat A dívky: do Lanškrouna žádná z dívek nejstarší kategorie nedojela.

TC Morava: 1. Eva Křížová Brno (SASM Líšeň), 2. Jana Bartyzalová (HK Pálavský věšák Břeclav), 3. Karolína Nevělíková (HK Pálavský věšák Břeclav)

„Navaž“ se s TENDONEM i na e-mail.
zavřít